Γιάννης Κεχαλάρης στο Aquafeed24: «Βρίσκουμε σιγά σιγά τον ρυθμό μας – Κοιτάμε το επόμενο ματς με το Φάληρο στην έδρα μας»

Στο ντέρμπι της 4ης Αγωνιστικής με τον Εθνικό Πειραιά, ο «Δικέφαλος του Βορρά» πάλεψε αλλά δεν κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα από τον εκτός έδρας αναμέτρηση στο Κολυμβητήριο «Πέτρος Καπαγέρωφ».

Οι Θεσσαλονικείς ήρθαν με αυτοπεποίθηση στον Πειραιά, ξεπερνώντας την ήττα στην έδρα τους από την ΑΕΚ το Σάββατο 16/10, κοιτάζοντας «μάτια» τον Εθνικό σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Με το 3ο οκτάλεπτο να λήγει 6-6, ο ΠΑΟΚ κυνηγούσε παθιασμένα το γκολ, αλλά στις λεπτομέρειες υπερτέρησε τελικά ο «Αυτοκράτορας».

Ο νεαρός παίκτης του «Δικέφαλου του Βορρά» και μέλος της Εθνικής Νέων Ανδρών, Γιάννης Κεχαλάρης, ξεχώρισε στο σκοράρισμα στο ντέρμπι του Σαββάτου 23/10 μαζί με τον Κούπμαν, σημειώνοντας αμφότεροι 3 τέρματα. Μιλώντας αποκλειστικά στο Aquafeed24 για το γεμάτο ανατροπές παιχνίδι και την τελική ήττα, ο περιφερειακός του ΠΑΟΚ δήλωσε:

«Το χθεσινό παιχνίδι ήταν ένα παιχνίδι όπως το περιμέναμε όπως μας είχε προετοιμάσει ο προπονητής ότι θα είναι. Είχε πολλά δυνατά μαρκαρίσματα πολλές δυνατές μονομαχίες. Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε ντέρμπι από πολύ νωρίς και τον πρώτο λόγο τον είχαν κυρίως οι άμυνες. Πιστεύω ότι μείναμε στο πλάνο της ομάδας για το περισσότερο χρονικό διάστημα. Χάσαμε λίγο το μυαλό μας όταν χάθηκε μια πολύ μεγάλη ευκαιρία να φύγουμε με 2 γκολ διαφορά στα 4 λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι. Σε εκείνο το σημείο χάθηκε ο έλεγχος που είχαμε στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και ο Εθνικός κατάφερε όχι μόνο να μας ισοφαρίσει αλλά και να προσπεράσει με ένα γκολ. Στην συνέχεια δεν καταφέραμε να εκμεταλλευτούμε κάποια επίθεση μας και ήρθε αυτή η ήττα. Πιστεύω από όσα βλέπω από την αρχή του πρωταθλήματος ότι βρίσκουμε σιγά σιγά τον ρυθμό μας και θα έρθουν και τα θετικά αποτελέσματα που αναζητάμε. Τώρα θα κάνουμε την κατάλληλη προετοιμασία για το επόμενο ματς στην Θεσσαλονίκη με το Παλαιό Φάληρο και πιστεύω πως θα πάνε όλα όπως θέλουμε».