Επιτέλους «ΟΛΕ» για τη Βουλιαγμένη!

Άργησε μερικά χρόνια, αλλά επιτέλους η Βουλιαγμένη παίρνει το εισιτήριο για τον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ και θα διεκδικήσει την πρόκρισή της στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Η ομάδα του Χέρβο Κόλιανιν μετά τη μεγάλη νίκη επί της Σίντεζ την Παρασκευή, την παθιασμένη εμφάνιση παρά την ήττα από τη Γιαντράν, έκλεισε τις υποχρεώσεις της με νίκη επί της Κορόνα και πέτυχε τον μεγάλο στόχο της ελληνικής ομάδας.

Βουλιαγμένη – Κορόνα 9-3

Μετά το μουδιασμένο ξεκίνημα, ενδεχομένως λόγω των συνθηκών πρόκρισης, η Βουλιαγμένη με γκολ του αρχηγού, Χρήστου Αφρουδάκη και του Δημήτρη Τίγκα προηγήθηκε 3-2 στο δεύτερο οκτάλεπτο και έκτοτε ο αγώνας έγινε παράσταση για έναν ρόλο.

Σολανάκης, Τίγκας και Γκιουβέτσης σκόραραν στην 3η περίοδο, ενώ στην τελευταία δύο γκολ του Αφρουδάκη έγραψαν το 8-3 με 4:30 λεπτά να απομένουν για τη λήξη και όλα είχαν κριθεί!

To σκορ έκλεισε στο 9-3 με γκολ του Κωνσταντίνου Γούβη στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, με τη Βουλιαγμένη να κερδίζει το πρώτο στοίχημα της σεζόν.

Οκτάλεπτα: 1-1, 2-1, 3-1, 3-0.