Με πλήρη δράση ξαναρχίζει το Σάββατο (7/1), μετά τις διακοπές λόγω των γιορτών των Χριστουγέννων, το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Η 13η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*16.30 Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ηλίας Δαμιανάκης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*17.00 Δημοτικό Γουδή         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Νίκος Μπουδραμής, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Μουστάκης

Απευθείας μετάδοση από την ΕΡΤ

*17.00 Ιωνικό / Χίος   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Οδυσσέας Μαράτσος

*20.30 Δημοτικό Αλίμου       ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     12        12        0          0          224-55   36

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        12       10        0          2          170-113  30

3.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 12        8          1          3          102-106 25

4.ΑΕΚ                    12       5          0          7          92-118   15

5.ΕΘΝΙΚΟΣ            12       5          0          7          114-128 15

6.ΥΔΡΑΪΚΟΣ           12        4          0          8          97-136 12

7.ΝΟ ΧΙΟΥ             11        1          1          9          97-139 7

8.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.      11        1          0          10        72-173 2

Σημείωση: Ο ΝΟ ΧΙΟΥ έχει κερδίσει άνευ αγώνα (5-0) τον ΝΗΡΕΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Σκόρερ

40 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 38 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)26 Κολόμβος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Κοπελιάδης (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), Σουζούκι (ΥΔΡΑΪΚΟΣ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*15.00 Ποσειδώνιο     ΠΑΟΚ DOMUS ERGO – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Μιχάλης Μπιράκης, Γιώργος Θωμάς)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας

*15.30 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ             ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Δήμητρα Ασιλιάν

*17.30 Λαιμός / ΝΟΒ            ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής

*20.00 Δημοτικό Ιλίσιο          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ναταλία Μαρκοπούλου, Αιγέας Παντελής)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

Βαθμολογία

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ     12        12        0          0          198-91   36

2.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ    12        9          1          2          174-114 28

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ          12        7          0          5          104-95   21

-.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO     12        7          0          5          109-107 21

5.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ           12        4          2          6          122-136 14

6.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ           12        4          0          8          94-136  12

7.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                 12        3          0          9          84-137   9

8.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                 12        0          1          11        80-149   1

Σκόρερ

38 Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ), 37 Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), 34 Γιαννόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 29 Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ), 28 Καρούντζος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

Πηγή: koe.org.gr