Επέστρεψε στις νίκες η Βουλιαγμένη! (pics+VID)

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε ο ΝΟ Βουλιαγμένης, καθώς η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου επικράτησε 12-6  στην έδρα της επί του Εθνικού Πειραιώς και άφησε πίσω της την ήττα από τον ΑΝΟΓ στην προηγούμενη αγωνιστική.

ΝΟΒ – Εθνικός Πειραιώς 12-6

Η Βουλιαγμένη δυσκολεύτηκε στο πρώτο οκτάλεπτο, καθώς ο «Αυτοκράτορας» του Κώστα Φιτσανάκη μπήκε συγκεντρωμένος στην άμυνα και είχε τη Σωτηρέλη ξανά σε πολύ καλή ημέρα.

Το πρώτο γκολ του αγώνα ήρθε από την Έλενα Ξενάκη στο 3:21 του πρώτου οκταλέπτου, ενώ η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκορ 2-1, καθώς σκόραραν επίσης η Κώτσια με δόση τύχης αφού η μπάλα χτύπησε σε μπλοκ, καθώς και η Ελευθερία Τζελέπη για τις φιλοξενούμενες.

Στο δεύτερο οκτάλεπτο η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου είχε λύσεις και μετά το 3-2 της Κούμπρα Κους έκανε σερί 4-0, διευρύνοντας τη διαφορά, ενώ μετά από το ημίχρονο η έμπειρη προπονήτρια επέλεξε να βάλει στο νερό τις νεαρότερες παίκτριες της σύνθεσης της, κάτι που ακολούθησε εν συνεχεία και ο Κώστας Φιτσανάκης.

Η Βουλιαγμένη βρήκε σκορ με όλους τους τρόπους, είχε 2/3 πέναλτι καθώς ένα απέκρουσε η Σωτηρέλη, ενώ στον αγώνα αγωνίστηκαν και οι 4 τερματοφύλακες, αφού στο 4ο οκτάλεπτο τις εστίες των δύο ομάδων υπερασπίστηκαν η Μαρίνα Κοτσιώνη στη θέση της Λαβί και η Ζαφειράκη στη θέση της Σωτηρέλη.

Για τον ΝΟΒ απουσίαζαν η Ιωάννα Χυδηριώτη καθώς και Έλενα Ελληνιάδη που ταλαιπωρείται από λοίμωξη του αναπνευστικού.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Έλενα Ξενάκη με 3 τέρματα σύμφωνα με την ΚΟΕ.