Διπλό του Πανιωνίου στην Πάτρα!

Με τεράστια επιθετική συνεισφορά από τις Πασκάλ Κάσεϊ και Χριστίνα Κώτσια, ο Πανιώνιος πέρασε από την έδρα της ΝΕ Πατρών με σκορ 12-8, με τις δύο αθλήτριες του «Ιστορικού» να σημειώνουν από τέσσερα γκολ έκαστη.

Ο Πανιώνιος προηγήθηκε έως και 9-5 στο ημίχρονο, όμως η ομάδα του Μιχάλη Λαζαρίδη μείωσε σε 10-8 στα πρώτα λεπτά της τέταρτης περιόδου, όμως οι παίκτριες του Τάσου Παπαναστασίου διαχειρίστηκαν με ψυχραιμία το προβάδισμα τους και έφθασαν στη νίκη, αλλά και παράλληλα στους 24 βαθμούς, ενώ η ΝΕΠ παράμεινε στους 18.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 8-12

Τα οκτάλεπτα: 2-4, 3-5, 2-1, 1-2

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Ζοφώλη, Λέβι 1, Ευφρ. Τσιμάρα 2, Μ.Μπαλάτσα 1, Μαρία Πετάση 1, Κουρέτα 1, Όλγα Μοίραλη 2, Ν.Μπαλάτσα, Κοντάκου, Παρασκευοπούλου, Στέενμπεεκ, Μιχαλάτου, Κεπενού.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Μήτσου, Κάσεϊ 4,  Ιφιγένεια Μαυρωτά 1, Μπογκατσένκο 1, Κοτσάφτη, Μαστρόκαλλου, Θωμοπούλου, Ευαγγελία Λούδη 2, Κώτσια 4, Αναστασία Λούδη, Δήμητρα Παπαναστασίου, Ανθία Παπαναστασίου, Λυδία Μαυρωτά, Κελαδίτη, Υφαντή.

Διαιτητές: Κυράνης, Χατζηγούλας

Αλυτάρχης: Δήμητρα Ασιλιάν