Δεύτερη διαδοχική νίκη το Π.Φάληρο κόντρα στον ΠΑΟΚ!

Από εκεί που σταμάτησε συνέχισε το Π.Φάληρο, καθώς η ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη πέτυχε τη δεύτερη διαδοχική νίκη της στην Α1 ανδρών το Σάββατο για την 7η αγωνιστική.

Το πρώτο τρίποντο του ΑΟΠΦ ήρθε την 6η αγωνιστική κόντρα στον Εθνικό Πειραιώς και παρότι μεσολάβησε η νέα διακοπή του πρωταθλήματος, το Π.Φάληρο συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό, επικρατώντας σε ένα κλειστό παιχνίδι 7-6 του ΠΑΟΚ.

Πρωταγωνίστριες ήταν οι άμυνες και αυτό αποτυπώνεται ξεκάθαρα από το σκορ του πρώτου οκταλέπτου όπου η ομάδα του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου προηγήθηκε 0-1, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 2-2.

Οι Φαληριώτες επικράτησαν πιο εύκολα απ’ ό,τι δείχνει το τελικό σκορ, καθώς μπορεί να βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 στην πρώτη περίοδο, στη συνέχεια όμως επέβαλαν τον ρυθμό τους και προηγήθηκαν και με 7-3 στις αρχές του τέταρτου οκτάλεπτου, έχοντας κορυφαίο και σκόρερ τον Αμερικανό Τζόνι Χούπερ, που πέτυχε τα 5 από τα 7 γκολ. Απλά, στο φινάλε οι γηπεδούχου χαλάρωσαν και ο Δικέφαλος του Βορρά, που ήρθε με 11 παίκτες στην Αθήνα, κατάφερε να μειώσει στο τελικό 7-6.

Ο ΑΟ Παλαιού Φαλήρου ανέβηκε στην 8η θέση και στους 7 βαθμούς, φτάνοντας τον σημερινό του αντίπαλο, τον ΠΑΟΚ, που είχε κορυφαίο σκόρερ τον Ραντόγεβιτς με 4 γκολ.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΠΑΟΚ 7-6

Οκτάλεπτα: 0-1, 2-1, 3-1, 2-3.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Χαϊδόπουλος, Χούπερ 5, Παπαδημητρίου, Μακαντάνης, Ραμίρεζ, Δίπλαρος, Τσολακούδης, Αθυμαρίτης, Χαλυβόπουλος, Λιαπάκης 1, Τσαχιλίδης 1, Γκαράνης, Μητράκης, Κοντονής, Κουρμελές.

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Νάνος, Ραντόγεβιτς 4, Προσινικλής Ν., Μαρινάγης, Κεχαλάρης 1, Γιαννόπουλος 1, Σγουρίδης, Παπάκος, Προσινικλής Π., Ράντονιτς.

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός