Δεν έκανε εκπτώσεις ο Νηρέας!

Καμία διάθεση για… εκπτώσεις δεν είχε ο Νηρέας Χαλανδρίου, ο οποίος την #BlackFriday σημείωσε την 3η του νίκη στην Α1 γυναικών!

Η ομάδα της Ευτυχίας Καραγιάννη έφθασε τους 9 βαθμούς στον Β’ Όμιλο καθώς επικράτησε 11-9 στο ντέρμπι του ΝΟ Λάρισας, που για ακόμη ένα παιχνίδι μόχθησε και διεκδίκησε κάτι θετικό.

Αντίθετα με τους γηπεδούχους, ο ΝΟΛ παραμένει χωρίς βαθμό, αλλά σε κάθε παιχνίδι εμφανίζεται καλύτερος και πιο ομαδικός.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Νηρέας μπήκε πιο δυνατά και κατάφερε να αποκτήσει ένα προβάδισμα 3 τερμάτων (5-2). Οι φιλοξενούμενες, όμως, δεν είχαν σκοπό να τα παρατήσουν και μείωσαν το σκορ στην τρίτη περίοδο (8-7). Στο τελευταίο οκτάλεπτο του αγώνα, ο Νηρέας κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα, φτάνοντας στη νίκη με 11-9. Αξίζει να σημειωθεί, ότι η πολίστρια του ΝΟΛ, Κούμπρα Κους, ήταν η κορυφαία των φιλοξενούμενων, πετυχαίνοντας τα 5 από τα 9 γκολ της ομάδας.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 11-9

Τα οκτάλεπτα: 3-1 , 2-1 , 3-5 , 3-2

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου, Κουτέλη, Παπαναστασίου, Σαφέτη 2, Δούλη 2, Φραγκιά, Ξανθοπούλου 1, Μπόβαλη, Αγγελίδη, Μαντουδιώτη, Τορνάρου, Κάσσαρη, Τριχά 3, Μαυρωτά 3, Λάζαρη

ΝΟ Λάρισας (Σπύρος Τσιάρας): Καζάνα, Κυροδήμου, Τουλουμτζίδου 1, Χασιώτη, Μπαλάτσα Ν., Μπαλάτσα Μ. 2, Τοκίνι 1, Κους 5, Τσιγαρίδα, Πατούνα, Μιγδάνη, Λαμπρονίκου, Σαμαρά

Διαιτητές: Μαρκοπούλου, Ποσποτίκης