«Απολλώνιος» περίπατος στην Θεσσαλονίκη!

Με άνετη νίκη ολοκλήρωσε και ο Απόλλωνας τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2021, ο οποίος ταξίδεψε ως την Θεσσαλονίκη για την 10η Αγωνιστικής της Α1 Ανδρών! Η ομάδα του Νικόλα Δεληγιάννη δεν συνάντησε κάποιο ιδιαίτερο εμπόδιο στην αναμέτρηση του με τον νεοφώτιστο Άρη, επικρατώντας τελικώς 16-9!

Με το σκορ στο πρώτο ημίχρονο να έχει διαμορφωθεί στο 12-3 υπέρ της «ελαφράς ταξιαρχίας», η ομάδα του Άρη φάνηκε πιο αποτελεσματική στο τελευταίο μόλις οκτάλεπτο, όπου ο Απόλλων Σμύρνης έριξε τον ρυθμό του και προέκυψε το επιμέρους 5-1 υπέρ των γηπεδούχων!

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 9-16

Οι φιλοξενούμενοι, που κρατούν τη 2η θέση στη βαθμολογία του Ομίλου, επέβαλαν τον ρυθμό τους από το ξεκίνημα και κυριάρχησαν απόλυτα στα τρία πρώτα οκτάλεπτα, έχοντας προηγηθεί και με 12-3 και 15-4. Στην τελευταία περίοδο ο Απόλλων χαλάρωσε και οι γηπεδούχοι μείωσαν στο τελικό 16-9. Κορυφαίοι σκόρερ για τους νικητές οι Γούνας (5 γκολ) και Γαρδίκας (4), ενώ 5 πέτυχε ο Γιώρτσιος για τον Άρη, που παραμένει τελευταίος στη βαθμολογία χωρίς βαθμό.

ΑΡΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 9-16

Οκτάλεπτα: 1-5, 2-7, 1-3, 5-1.

ΑΡΗΣ (Μανώλης Γούναρης): Τσακίρης, Μπιτσάκης, Ζιούτας, Βλασακίδης, Γιώρτσιος 5, Νάνος 1, Ζίτνικ 1, Παυλίδης 1, Πασματζής, Σολογιάννης 1, Κοστιουτσένκοφ, Σαλαμάνης, Κουνέλας, Θεοχάρης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος 2, Γαρδίκας 4, Μόκκας, Γωνιωτάκης, Τουρκομένης, Γκουσάροφ 1, Χονδροκούκης 1, Βίσκοβιτς, Γούνας 5, Τσολακούδης 1, Σολανάκης 2, Καβουσανός.

Διαιτητές: Καρούλης, Αγγελίδης

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας