Επιβλητικός Πανιώνιος στην Νέα Σμύρνη με τον ΝΟ Χίου!

Με μια εύκολη νίκη εντός έδρας έκλεισε το 2021 για την ομάδα του Πανιωνίου, η οποία υποδέχτηκε τον ΝΟ Χίου στην Νέα Σμύρνη, το Σάββατο 18/12 για την 10η Αγωνιστική! Οι «Πάνθηρες» φαίνονται πλέον ανίκητοι στην έδρα τους (1 μόνο ήττα εντός έδρας από τον ΝΟΒ στην 5η Αγωνιστική), ενώ σημείωσαν και το 2/2 κόντρα στην Χίο για τον Β’ Γύρο του Πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών, επικρατώντας 13-5!

Η ομάδα του Κώστα Δήμου κυριάρχησε από την πρώτη στιγμή της αναμέτρησης, σημειώνοντας ένα εκπληκτικό σερί 7-0 στο πρώτο ημίχρονο! Στην πορεία οι «κυανέρυθροι» χαλάρωσαν στην άμυνα, όπου και οι Χιώτες βρήκαν την ευκαιρία και σκόραραν τόσο στο 3ο όσο και στο 4ο οκτάλεπτο, με την τελευταία περίοδο του ματς να τους βρίσκει μπροστά στο επιμέρους σκορ!

Οι «Πάνθηρες» πλέον κρατούν γερά τη 2η θέση στη βαθμολογίας του συγκεκριμένου Ομίλου (έχουν χάσει μόνο από τον πρωτοπόρο ΝΟΒ).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ 13-5

Οκτάλεπτα: 4-0, 3-0, 4-1, 2-4.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Λιμαράκης, Κοπελιάδης, Μπουζαλάς, Ζουρίδης 1, Μοσχοβέλης, Νταλάπας 1, Καλαϊτζής 1, Μουρατίδης 3, Παπάκος 3, Μοσκόφ 1, Δήμου Τάκης 3, Καπετανάκης, Καζάκος, Κουκουνάς, Μαυράκης.

ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Ντόσκας): Χόλαντ, Μιμίδης Σ. 1, Γδύσης, Παππάς Κ., Παππάς Α. 1, Χριστοφορίδης 1, Μαρουλάς 1, Κόλλιας, Καλαργυρός 1, Καρακούρος Ιω., Καρακούρος Μ.

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Κυράνης Κ.

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης