Ολοένα και βελτιωμένος εμφανίζεται ο Απόλλων Σμύρνης, καθώς η ομάδα του Γιάννη Κατρουζανάκη πέρασε από την δύσκολη έδρα του ΓΣ Περιστερίου με σκορ 12-6, προεξάρχοντος του Γιώργου Παπαδόπουλου, ο οποίος σκόραρε πέντε φορές.

Ο Απόλλωνας έφτασε τους 26 βαθμούς και παραμένει αήττητος με διαφορά έξι πόντων από το δεύτερο ΝΟ Χανίων, ο οποίος νίκησε τον ΝΟ Ρεθύμνου με 10-2. Στην τέταρτη θέση ανέβηκε ο ΟΦΗ που πέρασε από την έδρα του Ιωνικού με 10-6 και εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την ήττα της ομάδας του Αρσένη Μαρούλη.

Στο Β’ Όμιλο, η ΝΕ Πατρών απέσπασε ισοπαλία στην έδρα της Νίκης Βόλου, ενώ οι τρεις πρωτοπόροι -Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Χαλκίδας και ΓΣ Ηλιούπολης- επικράτησαν εύκολα ή δύσκολα των ΑΕ Χαϊδαρίου, ΟΥΚ Βόλου και Μίλωνα αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της σημερινής (2/4) ημέρας:

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 7-10 (Τα οκτάλεπτα: 2-4, 3-3, 2-2, 0-1)

ΑΕ Χαϊδαρίου:Βασιλάκης 2, Μητρόπουλος 1, Κόχειλας 1, Ρονζίνο 1, Κουρής 1, Κουρτίδης 1.

Νηρέας Γέρακα: Κυζιώρος 3, Παπαδόπουλος Γρ.1, Παπαδόπουλος Π. 2, Νησανάκης 1, Τσακιράκης 1, Γεωργακόπουλος 2)

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΟΦΗ 6-10 (Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-1, 1-5, 1-2

Ιωνικός: Αργυρακούλης 1, Δραγώνας Ε. 1, Καρακάσης Χ. 2, Θέος 1, Δραγώνας Μ. 1

ΟΦΗ: Κλήμος 5, Βασιλάκης 1, Κόκκινος 2, Παπανικολάου 2)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 8-8 (Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-2, 1-2, 2-3)

Νίκη Βόλου: Δανιήλ 2, Τζαμτζής 1, Πισσίας 3, Γλούμης 2

ΝΕ Πατρών: Πολλάτος 2, Καρβουντζης 2, Γκαράνης 4

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 2-10 (Τα οκτάλεπτα: 1-2, 0-2, 1-3, 0-3)

ΝΟ Ρεθύμνου: Παπαδάκης2

ΝΟ Χανίων: Μπαριωτάκης 3, Μαραγκουδάκης 1, Χαριτάκης 1, Μπατάκης 1, Μανιουδάκης 1, Παπαδόπουλος Τρ. 1, Κατσουλάκης 1, Τσιστράκης 1.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 6-12 (Τα οκτάλεπτα: 0-5, 2-1, 1-3, 3-3)

ΓΣ Περιστερίου: Παναγούλης 1, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 3, Πετρόπουλος 1

Απόλλων Σμύρνης: Μαυρωτάς 2, Μητρόπουλος 1, Γερακούδης 1, Τσίκλος 1, Παπαδόπουλος Γεώρ. 5, Δερμιτζάκης Χρ. 1, Αφρουδάκης Ζ. 1.

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 13-5 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 4-0, 3-1, 4-3)

ΝΟ Χαλκίδας: Αλαφάκης 2, Μερκουριάδης Π. 3, Κόρακας 2, Αθανασίου 1, Μπουρνάζος 4, Μερκουριάδης Ν. 1

ΟΥΚ Βόλου: Παπαβασιλείου 1, Κολημήτρας 3, Γιάγκος 1)

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 11-4 (Τα οκτάλεπτα: 3-1, 3-1, 3-1, 2-1)

ΓΣ Ηλιούπολης: Σπυρόπουλος 3, Κοντονής Δ. 1, Κοντονής Αν. 1, Κολυβάς 5, Λύκαρης Λ. 1

ΑΟΝΣ Μίλων: Δούκας 3, Μπουργούρης 1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ  113-63  26
  2. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 88-58  20
  3. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 87-69  19
  4. ΟΦΗ  80-66 18
  5. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 92-67 17
  6. ΙΩΝΙΚΟΣ 63-93  6
  7. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 62-107  2
  8. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 57-119  1

Σ.Σ.: Ο Νηρέας Χαλανδρίου έχει έναν μηδενισμό και του έχουν αφαιρεθεί τρεις (-3) βαθμοί.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 95-53  27
  2. ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ   83-59  23
  3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 88-61  19
  4. ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 68-84 13
  5. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 57-66 9
  6. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ  58-86  8
  7. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 83-89 8
  8. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 73-107  7

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στα πλέι οφ, διεκδικώντας τα δύο (2) εισιτήρια της ανόδου, ενώ οι τέσσερις τελευταίες από κάθε όμιλο αγωνίζονται στην διαδικασία των πλέι άουτ, από την οποία θα υποβιβαστούν στην Β’ Εθνική τέσσερις (4) ομάδες.

Facebook Comments