Απέδρασε από την Πάτρα με ήρωα Μιγιούσκοβιτς ο ΑΝΟΓ!

Με ήρωα της τελευταίας στιγμής τον Πέταρ Μιγιούσκοβιτς που πέτυχε το νικητήριο τέρμα στα 43 δευτερόλεπτα ο ΑΝΟ Γλυφάδας επικράτησε με 8-7 του ΝΟ Πατρών στη αχαϊκή πρωτεύουσα σε ένα τρομερό ντέρμπι για την 6η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Α1 Ανδρών. Το σύνολο του Γιάννη Κατρουζανάκη έφτασε τους 12 βαθμούς, ενώ οι Πατρινοί παρέμειναν στους τρεις.

ΝΟ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 7-8

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΑΝΟ Γλυφάδας προηγήθηκε με 5-3 στο ημίχρονο και 7-4 στις αρχές του τρίτου οκταλέπτου αλλά ο ΝΟΠ ισοφάρισε σε 7-7 με τον Παπαχριστόπουλο στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι είχαν την απάντηση με τον Πέταρ Μιγιούσκοβιτς στα 43 δευτερόλεπτα να δίνει μια υπερπολύτιμη νίκη στην ομάδα του.

Τα κτάλεπτα: 2-3, 1-2, 3-2, 1-1

ΝΟ Πατρών (Γιώργος Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης, Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος Β., Γεωργαράς 2, Παπαχριστόπουλος 2, Λαμπάτος, Πασσάς, Ανδρικόπουλος, Γκότσης, Βικάτος 1, Γαβαλάς Ι., Βυθούλκας, Γουίλσον 1, Μπετχαβάς 1

ΑΝΟ Γλυφάδας (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης Δ., Τζελάτης, Βαλλιανάτος 1, Ναγκλ 1, Μαυράκης, Μπομπός, Μιγιούσκοβιτς 3, Τσαταλιός 2, Παπαγεωργίου, Πούρος 1, Ηλιόπουλος Α., Κούκουνας, Ηλιόπουλος Νεκ., Θώμογλου, Πριμηκύριος