ΆΛΩΣΕ τη Θεσσαλονίκη ο Απόλλωνας!

Θα μας τρελάνει τελείως ο Απόλλωνας Σμύρνης.

Η ομάδα του Γιάννη Κατρουζανάκη άλωσε τη Θεσσαλονίκη και το Ποσειδώνιο κολυμβητήριο χάρη στο χρυσό γκολ του Γιώργου Φωκά στον παίκτη παραπάνω, στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Μία φορά κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι να πάρουν κεφάλι στο σκορ και αυτή, ήταν η τελευταία όταν και έγραψαν το ιστορικό 8-9 που τους έδωσε τη δεύτερη νίκη τους σε δύο παιχνίδια στην Α1 κατηγορία Ανδρών.

Η συνολική εικόνα του αγώνα και το αρχικό επιθετικό ξέσπασμα του ΠΑΟΚ σε συνδυασμό με την εμφάνιση του Γαλανίδη στο τέρμα, έδιναν την εντύπωση ότι η ομάδα του Πάνου Βέργου θα κατάφερνε να διπλασιάσει τις νίκες της στο πρωτάθλημα. Ωστόσο, στα τελευταία λεπτά, ο ΠΑΟΚ έχασε αρκετές ευκαιρίες με τον Απόλλωνα να εκμεταλλεύεται τον παίκτη παραπάνω και να παίρνει το διπλό σε μια πολύ δύσκολη έδρα, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν ως μοιραίο παίκτη τον Μαξίμοβιτς που στην έσχατη επίθεση της αναμέτρησης σημάδεψε το δοκάρι του Ιάσωνα Γρηγοριάδη.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο νεαρός περιφερειακός, Κουλούρης, με τρία γκολ.