Α2 πόλο ανδρών: Ο Νηρέας Γέρακα συνέχισε τις υψηλές πτήσεις με επιθετική πολυφωνία

Έχει τον τρόπο και το απέδειξε για άλλη μία φορά. Ο Νηρέας Γέρακα είχε επτά διαφορετικούς σκόρερ και έτσι κατέβαλε τον ανταγωνιστικό για ένα ημίχρονο Άρη Νίκαιας.

by Μάνος Φυρογένης

Το τρένο έχει μπει για τα καλά στις ράγες και… σφυρίζει επικίνδυνα. Πέμπτη νίκη σε έξι αναμετρήσεις για τον Νηρέα Γέρακα των πολλών και διαφορετικών λύσεων, που συνεχίζει στο κατόπι της ΝΕΠ στο Νότιο όμιλο της Α2 πόλο ανδρών. Το είχε πει σε συνέντευξή του ο προπονητής της ομάδας, Γιώργος Ιντζές, πως το ρόστερ είναι πλήρες και το επιβεβαιώνει σε κάθε παιχνίδι. Ούτε ο Άρης Νικαίας κατάφερε να τον σταματήσει στην έδρα του αν και η αλήθεια είναι πως η ομάδα του Δημήτρη Δασκαλόπουλου του έβαλε δύσκολα. Τα 16 λεπτά όμως δεν ήταν αρκετά.

Νηρέας Γέρακα – Άρης Νίκαιας 15-8

Το πρώτο ημίχρονο στο συννεφιασμένο Γέρακα ήταν ντέρμπι με τον Άρη μάλιστα να μπαίνει σε θέση οδηγού με το γκολ του Γαβαλά και τους γηπεδούχους να παίρνουν τα ηνία στη συνέχεια.

Τα δύο γκολ του Ανάγνου δεν έδωσαν… αέρα αφού ο Γαβαλάς απάντησε με το ίδιο νόμισμα, όμως το γκολ του Κουρλιάφτη δευτερόλεπτα πριν την ανάπαυλα έδωσε απόσταση δύο τερμάτων. Το σημείο αυτό αποτέλεσε και την… αρχή του τέλους για τον ανταγωνιστικό Άρη Νίκαιας.

Με απανωτά γκολ, εκ των οποίων τρία από τον Κασιμάτη, το επιμέρους 6-0 της αρμάδας του Γιώργου Ιντζέ, που δεν καθόταν στον πάγκο αφού είχε δεχτεί κόκκινη κάρτα, “ψαλίδισε” τις όποιες ελπίδες των φιλοξενούμενων για να διεκδικήσουν κάτι από το παιχνίδι με τον φωτεινό πίνακα να γράφει 15-8 με τη συμπλήρωση των 32 λεπτών.

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 3-2, 6-1, 3-3

Νηρέας Γέρακα (Γιώργος Ιντζές): Χαϊδόπουλος, Παπαδόπουλος Γρ., Κυζιώρος 2, Παπαδόπουλος Π. 2, Μαυρεδάκης 1, Φυκούρας 2, Κουρλιάφτης 2, Κασιμάτης 3, Καμενίτσας, Μπαμπανίκας, Κολυβάς, Αποσκίτης 1, Καρέτζος, Καζάνης, Ανάγνου 2

Άρης Νίκαιας (Δασκαλόπουλος): Δροσόπουλος, Ζωγράφος 1, Γαβαλάς 3, Γούρας, Τετζαλίδης, Στραβάκος 1, Μίχας, Τζάβαρης, Ρονζίνο 3, Σοφός , Παγουδάκος, Πουσκάρ, Ματθαίου, Λεμονής, Καλαφάτης