Α2 Ανδρών #Playoff: Χάλκινο μετάλλιο για τον Άρη Θεσσαλονίκης!

Σε ματς διαφήμιση το σύνολο του Κώστα Παυλίδη πήρε την τρίτη θέση κόντρα στον ΝΑΟ Κέρκυρας!

Σε ένα τρομερό παιχνίδι με πολλά γκολ ο Άρης Θεσσαλονίκης επικράτησε με 18-16 του ΝΑΟ Κέρκυρας στο μικρό τελικό της Α2 Ανδρών που πραγματοποιήθηκε στο κολυμβητήριο των Ιωαννίνων. Οι Θεσσαλονικείς πήραν την τρίτη θέση που ίσως αποτελέσει σημαντική σε περίπτωση που αποσυρθεί κάποια ομάδα από την Α1 Ανδρών.

Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΑΟ Κέρκυρας 18-16

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Άρης Θεσσαλονίκης μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση αφού προηγήθηκε με 5-3 στο πρώτο οκτάλεπτο, αλλά και με 9-7 στο πρώτο μισό του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΝΑΟ Κέρκυρας ισοφάρισε σε 10-10 στα μισά του τρίτου οκταλέπτου, όμως το σύνολο του Κώστα Παυλίδη με ένα σερί 4-1 πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων (14-11) και έβαλε τις βάσεις για την τελική επικράτηση. Στη τελευταία περίοδο ο Άρης Θεσσαλονίκης κράτησε τα ηνία και με πρώτους σκόρερ τους Παπαδόπουλο και Παυλίδη που σημείωσαν από τέσσερα τέρματα έκαστος πήρε την τρίτη θέση.

Τα οκτάλεπτα: 5-3, 4-4, 5-4, 4-5

Άρης Θεσσαλονίκης (Κώστας Παυλίδης): Σαλαμάνης, Φωτίου 2, Καλαμπόκας 1, Ζιούτας, Γκοτσόπουλος, Αλιαπούλιος, Παπαδόπουλος Δ. 4, Παυλίδης Β. 4, Αληχανίδης 1, Μπάσελ 2, Σολογάνης 2, Σιώπκας, Κούστας, Τάτσης 1

ΝΑΟ Κέρκυρας (Σπύρος Καρδόνας): Γιαννιώτης Β., Βέλιος Αρ. 1, Κουλούρης, Ξενάκης 3, Βέλλιος Αγ., Κουλιεράκης 4, Γκότσης 3, Μπρεντάνος, Κασίμης, Γλούμης 3, Τίγκας 1, Μελιδονιώτης 1, Κατσαρός Δ., Κατσαρός Σπ., Μπρούτσος