Α2 Ανδρών: Πέρασε από την έδρα του ΠΑΣ Φοίβου και ανέβηκε δεύτερος ο ΝΑΟ Κέρκυρας!

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΝΑΟ Κέρκυρας καθώς 13-8 του ΠΑΣ Φοίβου για την 11η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου και εδραιώθηκε στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας. Το σύνολο του Σπύρου Καρδόνα ανέβηκε στην δεύτερη θέση έχοντας 22 βαθμούς ισοβαθμώντας με τον Άρη Θεσσαλονίκης που ηττήθηκε από τον ΓΣ Ηλιούπολης, ενώ ο ΠΑΣ Φοίβος βρίσκεται στους οκτώ βαθμούς.

ΠΑΣ Φοίβος – ΝΑΟ Κέρκυρας 8-13

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΠΑΣ Φοίβος ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση αφού προηγήθηκε δύο φορές (1-0, 2-1) χάρη σε τέρματα των Γαβριήλ και Μαραγκό αλλά ο ΝΑΟ Κέρκυρας απάντησε άμεσα και πήρε το προβάδισμα (3-2) με δύο γκολ του Ξενάκη και ένα Γλούμη και το διατήρησε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης. Στη δεύτερη περίοδο το σύνολο του Σπύρου Καρδόνα με ένα σερί 6-1 αύξησε την διαφορά στα έξι τέρματα (9-3) με κύριο εκφραστή τον Κουλιεράκη που σημείωσε τα μισά τέρματα της ομάδας του. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν με άνεση το προβάδισμα και έφτασαν σε μια ακόμη σημαντική νίκη. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Κουλιεράκης που σημείωσε τέσσερα τέρματα, ενώ τρία πρόσθεσε ο Ξενάκης.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 1-6, 1-2, 4-2

ΠΑΣ Φοίβος (Στέλιος Τούμπας): Βαλάσης, Πούλης, Κανδύλας, Αβραμούδης 1, Γαβριήλ Ηλ. 2, Μαραγκός 1, Ζαφειρίου, Παγωνίδης Στ. 2, Τσερκεζής Β. 1, Αρώνης, Φραγκαντώνης, Ποιμενίδης, Παγωνίδης Παν., Τσερκεζής Λ. 1

ΝΑΟ Κέρκυρας (Σπύρος Καρδόνας): Μάμαλης, Βέλιος Αρ. 1, Κουλούρης 1, Ξενάκης 3, Γιαννιώτης 1, Κουλιεράκης 4, Γκότσης 1, Μπρεντάνος, Κασίμης, Γλούμης Δ. 2, Τίγκας, Μελιδωνιώτης, Κατσαρός Δ., Κατσαρός Σπ., Μπρούτσος