Α2 Ανδρών: Απόλυτος Άρης Θεσσαλονίκης κόντρα στο μαχητικό Βόλο!

Έκαναν το 6/6 οι Θεσσαλονικείς στον Βόρειο Όμιλο!

Την αήττητη πορεία του στην Α2 Ανδρών συνεχίζει ο Άρης Θεσσαλονίκης καθώς επικράτησε με 11-7 του Βόλου για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος λίγο πριν το φινάλε του πρώτου γύρου. Το σύνολο του Κώστα Παυλίδη έκανε το 6/6 και συνέχισε στη κορυφή του Βορείου Ομίλου έχοντας 18 βαθμούς, ενώ οι Βολιώτες βρίσκονται στη τελευταία θέση έχοντας δύο βαθμούς και αναζητούν την πρώτη τους νίκη στη κατηγορία με το σύνολο ανταγωνιστική εικόνα κόντρα στους Θεσσαλονικείς.

Άρης Θεσσαλονίκης – Βόλος 11-7

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Άρης Θεσσαλονίκης προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο οκτάλεπτο χάρη σε δύο τέρματα του Μπάσελ και ένα του Δανιήλ Παπαδόπουλου αλλά στη δεύτερη περίοδο ο Βόλος απάντησε με το ίδιο νόμισμα αφού οι Βερβερίδης, Κουφιδάκης και Βασιλόπουλος ισοφάρισαν σε 3-3 στο ημίχρονο. Στη συνέχεια του Κώστα Παυλίδη ανέβασε στροφές καθώς ανέκτησε εκ νέου το προβάδισμα με τρία τέρματα (8-5) στο τρίτο οκτάλεπτο και το διατήρησε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης που το αύξησε ακόμη και στα πέντε τέρματα (11-6) χάρη σε τέρμα του Μπάσελ, ενώ ο Βασιλούδης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Μπάσελ που σημείωσε τέσσερα τέρματα, ενώ τρία πρόσθεσε ο Δανιήλ Παπαδόπουλος. Από πλευράς φιλοξενούμενων ξεχώρισε ο Βασιλούδης που πέτυχε τρία γκολ.

Τα οκτάλεπτα: 3-0, 0-3, 5-2, 3-2

Άρης Θεσσαλονίκης (Κώστας Παυλίδης): Σαλαμάνης, Φωτίου, Καλαμπόκας, Ζιούτας 1, Ζαρκαντζάς, Αλιαπούλος, Παπαδόπουλος Δ. 3, Γκοτσόπουλος, Βόλφης, Μπάσελ 4, Σολογάνης 1, Σιώπκας 1, Κούστας, Τάτσης 1, Ταγρές

Βόλος (Σάκης Πλατανίτης): Νάσιος, Ζεμπεόγλου, Καραΐσκος, Βερβερίδης 1, Καψάλης, Καλαμπαλίκης, Δημητρίου, Πετρόπουλος 1, Κουφιδάκης 1, Βασιλούδης 3, Λιμπιντάκης, Κανάκης, Γλούμης, Νικολέρης 1, Μεριστούδης