Α1 Ανδρών #PLAYIN: Μεγάλη ανατροπή και ισοφάριση για τον ΑΝΟΓ!

Όλα θα κριθούν στο τελευταίο και τρίτο παιχνίδι στη Γλυφάδα!

Με μεγάλη ανατροπή ο ΑΝΟ Γλυφάδας έφερε στα ίσα την σειρά των play in κόντρα στον Υδραϊκό και έμεινε στο παιχνίδι της πρόκρισης για τα πλέι οφ του πρωταθλήματος. Το σύνολο του Γιώργου Παπαδόπουλου επικράτησε με 15-10 με επιθετικό ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ με 4-1 στο πρώτο οκτάλεπτο αλλά και 6-5 στο ημίχρονο. Το τελευταίο και κομβικό παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για την Τρίτη 23/4 στις 21:00 στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας.

ΑΝΟ Γλυφάδας – Υδραϊκός 15-10

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Υδραϊκός μπήκε πολύ καλύτερα στην αναμέτρηση αφού προηγήθηκε με 4-1 στο πρώτο οκτάλεπτο χάρη σε προσωπικό σόου του Λιαπάκη που πέτυχε τα τέσσερα από τα έξι συνολικά τέρματα στην αναμέτρηση. Στη δεύτερη περίοδο το σύνολο του Νίκου Καραμάνη διατήρησε τα ηνία της αναμέτρησης με βραχεία κεφαλή (6-5), αλλά στο δεύτερο μισό του αγώνα ο ΑΝΟ Γλυφάδας έκανε την αντεπίθεσή του. Αρχικά το σύνολο του Γιώργου Παπαδόπουλου προηγήθηκε με 9-7 στο τρίτο οκτάλεπτο και εξασφάλισε την νίκη στο τελευταίο σκέλος του παιχνιδιού με ένα επιμέρους σερί 6-3. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Πούρος που σημείωσε πέντε τέρματα, ενώ από τέσσερα πρόσθεσαν οι Τσαταλιός και Ηλιόπουλος έκαστος.

Τα οκτάλεπτα: 1-4, 4-2, 4-1, 6-3

ΑΝΟ Γλυφάδας (Γιώργος Παπαδόπουλος): Κουρούβανης, Τζελάτης, Βαλλιανάτος, Οικονόμου, Μαυράκης, Μπόμπος 1, Μιγιούσκοβιτς 1, Τσαταλιός 4, Παπαγεωργίου, Πούρος 5, Ηλιόπουλος Α. 4, Κούκουνας, Ηλιόπουλος Ν., Αγριτέλης, Ίλιτς

Υδραϊκός (Νίκος Καραμάνης): Πετρόπουλος, Κατσαγούνος, Τακάτα 1, Γκαράνης, Χατζηκυριακάκης, Σουζούκι 3, Μπλάνης, Ρομπόπουλος, Χατζηστεφάνου, Λιαπάκης 6, Χαραλαμπόπουλος, Ζώρζος, Μητράκης, Κανελλόπουλος Χ., Μουρατίδης