Συνεχίζεται το Σάββατο (5/11) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, με 6 παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*13.45 Δημοτικό Χαλάνδρι    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Κώστας Κυράνης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

*14.30 Εθνικό Πειραιά           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΕΚ (Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης
*16.00 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ             ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Ανδρέας Μοίραλης, Νίκος Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Στις 9/11: 20.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     5          5          0          0          82-16   15

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        5          4          0          1          68-48   12

3.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 5          3          1          1          44-48   10

4.ΕΘΝΙΚΟΣ           5          2          0          3          48-51   6

-.ΑΕΚ                   5          2          0          3          41-46   6

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ          5          2          0          3          38-51   6

7.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.     5          1          0          4          27-65   3

8.ΝΟ ΧΙΟΥ            5          0          1          4          43-66   1

Σκόρερ

18 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 15 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 10 Κοπελιάδης (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), Κολόμβος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Χαλατζιάν (ΝΟ ΧΙΟΥ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*14.00 Εθνικό Χανίων            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Χρήστος Κουρτίδης)
Παρατηρητής: Γιάννης Χατζηαναστασίου

Αλυτάρχης: Ιάκωβος Κουμής

*16.00 Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου  ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΠΑΟΚ DOMUS ERGO (Ηλίας Δαμιανάκης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

*19.00 Δημοτικό Γουδή         ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κραβαρίτης, Γιώργος Θωμάς)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Στις 21/11: ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Στις 9/11 (4η αγωνιστική): 14.30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ DOMUS ERGO & 16.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Βαθμολογία

1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ       5          5          0          0          70-41   15

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ        4          4          0          0          59-29   12

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             5          3          0          2          52-36   9

-.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO        4          2          0          2          34-40   6

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               5          2          0          3          52-61   6

-.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ               5          2          0          3          40-59   6

7.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                     4          0          0          4          27-46   0

8.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                     4          0          0          4          28-50   0

Σκόρερ

15 Γιαννόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 14 Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), 13 Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ), 12 Καρούντζος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ)

Πηγή: koe.org.gr