Α. Βλαχόπουλος στο Aquafeed24: «Έχουμε χρόνο και δουλειά μπροστά μας – Η ομάδα παρουσιάστηκε ανανεωμένη»!

Ο βασικός περιφερειακός της Εθνικής Ανδρών, Άγγελος Βλαχόπουλος, μίλησε αποκλειστικά στο #Aquafeed24 για την σημερινή απόδοση της Ασημένιας Ολυμπιονίκη του Τόκιο κόντρα στην Κροατία, τα νέα πρόσωπα που εντάχθηκαν στην «κυανόλευκη» σύνθεση, καθώς και τις λεπτομέρειες που στέρησαν την νίκη από την Ελλάδα στην πρεμιέρα του World League.

Στον πρώτο επίσημο και διεθνή αγώνα για το 2022 η Εθνική μας ομάδα παρατάχθηκε ανανεωμένη (αλλά και με απουσίες) απέναντι στην Κροατία για την πρεμιέρα των ευρωπαϊκών προκριματικών του World League. Η ήττα για την «Επίσημη Αγαπημένη» ήρθε στις λεπτομέρειες, καθώς οι δύο ομάδες κυριάρχησαν στο πρώτο και δεύτερο ημίχρονο αντίστοιχα, με τους Κροάτες να «ξεσπούν» ειδικότερα στο 4ο οκτάλεπτο, επικρατώντας τελικά 12-11 της Ελλάδας.

Ο βασικός περιφερειακός του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, Άγγελος Βλαχόπουλος, σημείωσε δύο σημαντικά και εντυπωσιακά γκολ στην σημερινή αναμέτρηση, ενώ μίλησε αποκλειστικά στο #Aquafeed24 για την γενικότερη διακύμανση του πρώτου αυτού αγώνα μετά τους Ολυμπιακούς Αγώνες και το ασημένιο μετάλλιο, τα νέα πρόσωπα που προστέθηκαν στην Εθνική ομάδα και τους μακροπρόθεσμους στόχους της.