Πάλεψε μέχρι τέλους αλλά ηττήθηκε στις λεπτομέρειες ο Απόλλων Σμύρνης

Ο Απόλλων Σμύρνης πάλεψε σκληρά, επέστρεψε, αλλά έχασε στις λεπτομέρειες από την Μεντιτεράνι με 10-9 στο τέλος.

Απίστευτη μάχη έδωσε ο Απόλλων Σμύρνης στη Βαρκελώνη απέναντι στη Μεντιτεράνι. Οι «Καταλανοί» ήταν από την αρχή της αναμέτρησης ιδιαίτερα σκληροτράχηλοι, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν γκολ γκολ για ένα ολόκληρο ημίχρονο. Το τρίτο οκτάλεπτο η Μεντιτεράνι κατάφερε και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων το οποίο και επέκτειναν μέχρι τα τρία 6-9 στις αρχές τις τέταρτης.

Μία επική επιστροφή από την ομάδα του Νίκου Δεληγιάννη, έφερε το ματς στα ίσα καθώς Γαρδίκας, Χονδροκούκης και Γωνιωτάκης σκόραραν κατά σειρά για την «Ελαφρά Ταξιαρχία». Ένα γκολ όμως 50 δευτερόλεπτα πριν το τέλος από τον Τόρες έδωσε τη νίκη στη Μεντιτεράνι.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΜΕΝΤΙΤΕΡΑΝΙ 9-10

Οκτάλεπτα: 3-3, 1-1, 2-4, 3-2

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος 2, Μπογκντάνοβιτς, Μόκκας 1, Γωνιωτάκης 2, Δίπλαρος, Μπραΐμης, Χονδροκούκης 1, Βίτσκοβιτς, Γαρδίκας 2, Μυρίλος, Σολανάκης 1, Καβουσανός.

ΜΕΝΤΙΤΕΡΑΝΙ (Μαρτίνεζ Εσπέχο): Ματαρεντονά, Γκαρσία 1, Λινάρες 2, Εστέβεζ, Πρατ 2, Κόρες, Ρόκα 1, Κουέτ, Ράντιτς 1, Πέρεζ 2, Πουέγιο, Τόρες 1, Ορντέγκα