Πόλο, Α1 ανδρών: Ο Υδραϊκός απέδρασε από την Πάτρα

Με δύο τριπλέτες από Γωνιωτάκη και Τσαταλιό, ο Υδραϊκός έφυγε με το «διπλό» από την Πάτρα επί του ΝΟΠ και άνοιξε λογαριασμό.

Τους πρώτους του βαθμούς στην Α1 πόλο ανδρών μετά την ήττα στην πρεμιέρα από τον ΝΟ Βουλιαγμένης πήρε ο Υδραϊκός που πέρασε από την Πάτρα το απόγευμα του Σαββάτου (19/10) κόντρα στον ΝΟΠ (

Η ομάδα του Νίκου Καραμάνη είχε πάρει ισχυρό προβάδισμα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο (4-8) το οποίο διαχειρίστηκε μέχρι το τέλος (10-12) για να κάνει σεφτέ.

Αντίθετα αυτή ήταν η δεύτερη σερί ήττα για το σύνολο του Βασίλη Λαμπάτου που θα επιδιώξει να παραμείνει και φέτος στη μεγάλη κατηγορία.

O Υδραϊκός ήταν κυρίαρχος στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, αποκτώντας «μαξιλαράκι ασφαλείας» πέντε τερμάτων με γκολ του Σιαμά στον παραπάνω με το… καλημέρα στην τελευταία περίοδο.

Κάπου εκεί ήρθε φυσιολογικά μία χαλάρωση που δεν την πλήρωσαν οι νησιώτες.