3×3 ο Πανιώνιος με αντίπαλο τον Εθνικό Πειραιά – «Πεντάσφαιρος» ο Νταλάπας!

Τρίτη διαδοχική νίκη για τον Πανιώνιο στο τουρνουά ανδρών του ΣΕΔΥ, καθώς αυτή τη φορά ο «Ιστορικός» του Κώστα Δήμου επικράτησε 15-9 στη Νέα Σμύρνη, με τον Ιάσωνα Νταλάπα να σκοράρει πέντε τέρματα στην αναμέτρηση.

Ο Πανιώνιος που προετοιμάζεται για τον 1ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ μπήκε με το πόδι στο γκάζι κόντρα στους «κυανόλευκους» του Φάνη Κουντουδιού και προηγήθηκε με 1-4 στην πρώτη περίοδο, ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο 4-10.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα, όπως προαναφέρθηκε, ήταν ο αριστερόχειρας Νταλάπας με πέντε, ακολούθησε ο Αλέξανδρος Γούνας με τέσσερα, ενώ για τον Εθνικό Πειραιά τρία τέρματα σημείωσε ο νεοφερμένος, Μπέτο.

Οκτάλεπτα: 1-4, 3-6, 3-3, 2-2

Εθνικός Πειραιά (Φάνης Κουντουδιός): Γρηγοριάδης, Κατσαγούνος, Ιωάννου, Τεσάνοβιτς, Μπέτο 3, Θεοδόσης 2, Παπαδόγκωνας 1, Βιτέλλας 2, Πρωτοψάλτης, Μπεριστιάνος, Μαθιόπουλος 1, Λαδάς, Δροσόπουλος, Βαλλιανάτος, Ζωγράφος

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Λιμαράκης, Κοπελιάδης 1, Μπαγιούμη, Γκιουβέτσης, Μπιτάτζε 1, Νταλάπας 5, Καλαϊτζής, Μουρατίδης, Παπάκος 1, Γούνας 4, Σπούνερ 1, Καπετανάκης 2, Αναγνώστου, Κανελλόπουλος, Κατραούρας.

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης – Χατζηγούλας