Υπερηχητικός και πάλι ο Πανιώνιος απέναντι στην Μπάνια Λούκα – Δέκα γκολ για Μπιτάτζε και Γούνα!

Συνεχίζει με αμείωτο ρυθμό ο Πανιώνιος τις υποχρεώσεις του στον πρώτο προκριματικό γύρο του Champions League, όντας για ακόμα μία αναμέτρηση «υπερηχητικός», αφού επικράτησε της Μπάνια Λούκα με 42-2.

Όπως φανερώνει και το ίδιο το σκορ η ομάδα του Κώστα Δήμου δεν αντιμετώπισε πρόβλημα ούτε στο ελάχιστο σε κανένα σημείο του παιχνιδιού αποδεικνύοντας την τεράστια διαφορά που είχε ποιοτικά με την αντίπαλο του. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με τους «Κυανέρυθρους» να προηγούνται με 22-2. Η συνέχεια ήταν ανάλογη, ενώ παράλληλα στα επόμενα 16 λεπτά του αγώνα η Μπάνια Λούκα έμεινε στο 0 επιθετικά με την τελική διαφορά να φτάνει τα 40 τέρματα! Στην εκκίνηση του δεύτερου ημιχρόνου στο παιχνίδι πέρασε αντί του Κωνσταντίνου Λιμαράκη, ο νεαρός Αριστοτέλης Αναγνώστου κάτω από τα δοκάρια. Πρώτοι σκόρερ για τον Πανιώνιο ήταν ο Άντρια Μπιτάτζε και ο Αλέξανδρος Γούνας με 10 γκολ έκαστος.

Ο «Ιστορικός» θα αντιμετωπίσει το Σάββατο (01/10) την Τουρκουά στις 19:00.