Υδραϊκός – ΝΟ Χίου: Σημαντική νίκη του Υδραϊκού παρά τις απουσίες

Ο Υδραϊκός επικράτησε του ΝΟ Χίου με 11-7 το απόγευμα Σαββάτου (18:00) στο κολυμβητήριο του Αλίμου. Παρά τις απουσίες της, η ομάδα του Μάκη Βολτυράκη που αγωνιζόταν χωρίς τους Γαλανίδη και Φώσκολο (ο οποίος τραυματίστηκε την προηγούμενη εβδομάδα και δεν χρησιμοποιήθηκε σήμερα) πέτυχε μία σημαντική νίκη απέναντι στην ομάδα της Χίου και του Γιώργου Ντόσκα και έφτασε τους 24 βαθμούς, ενώ η νησιωτική ομάδα παρέμεινε στους 4.

Η πρώτη περίοδος τελείωσε με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ, και με βραχεία κεφαλή της ομάδα του Υδραϊκού (3-2). Το ημίχρονο ωστόσο τελείωσε με την τη διαφορά να έχει ανοίξει στα τρία γκολ και το σκορ να διαμορφώνεται 7-4 υπέρ των γηπεδούχων. Από εκεί και πέρα δεν άλλαξε κάτι δραματικά και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 11-7.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ 11-7

Οκτάλεπτα: 3-2, 4-2, 3-2, 1-1.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μάκης Βολτυράκης): Παρτσόγλου, Παζαΐτης, Θαλασσινός 1, Κοκκινάκης, Πρέκας 2, Αλμύρας, Μπλάνης, Γιάνκοβιτς 2, Φώσκολος, Άτζιτς 1, Χατζηγούλας 2, Αλβέρτης 3, Βαλαβάνης, Τζόκας.

ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Ντόσκας): Χόλαντ, Μιμίδης Στ. 1, Γδύσης, Παππάς Κ., Παππάς Α. 1, Χριστοφορίδης 2, Μαρουλάς, Κόλλιας, Καλαργυρός, Γαβαλάς Ι. 2, Καρακούρος Ιω., Καρακούρος Μ., Αμπάζης 1.

Διαιτητές: Κατσώνης, Βασιλείου Κ.

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλος