Τρίτη διαδοχική νίκη για τον Υδραϊκό σε ματς «θρίλερ» απέναντι στην Χίο!

Απίστευτο ντέρμπι μέχρι το τελευταίο λεπτό στην Γλυφάδα με νικητή τον Υδραϊκό! Η ομάδα του Νίκου Καραμάνη υπερασπίστηκε την έδρα της και πήρε την 3η της διαδοχική νίκη στην 6η Αγωνιστική της Α1 Ανδρών, αφού υποδέχτηκε το σύνολο του Γιώργου Ντόσκα το απόγευμα του Σαββάτου 05/11 και υπερτέρησε 13-12.

Με τις δύο ομάδες να μπαίνουν πολύ δυνατά στο ματς και τον Υδραϊκό να προέρχεται από μια μεγάλη νίκη απέναντι στον Εθνικό Πειραιά, το σκορ κινήθηκε ιδιαίτερα κλειστά, ενώ το προβάδισμα άλλαζε συνεχώς «χέρια». Η Χίος, που αγωνιζόταν χωρίς τον τραυματία Γιάννη Τζώρτζη, βρέθηκε λίγο πριν το ημίχρονο μπροστά με 6-5, ωστόσο στο δεύτερο μισό οι «γηπεδούχοι» προηγήθηκαν με 9-7, φτάνοντας σε ένα ακόμα «τρίποντο», ενώ τα τελευταία λεπτά του αγώνα ήταν γεμάτα αγωνία!

Σε ένα παιχνίδι ντέρμπι, με ένταση και διακυμάνσεις, κορυφαίοι για τον νικητή ήταν οι Ιάπωνες Σουζούκι και Τακάτα, αλλά το νικητήριο γκολ πέτυχε ο αειθαλής Φώτης Μπλάνης στα 12 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη του αγώνα.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ 13-12

Οκτάλεπτα: 3-2, 2-4, 4-2, 4-4.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Νίκος Καραμάνης): Μάμαλης, Μπεκές, Σουζούκι 3, Παπαδημητρίου, Γκαράνης, Παπαβασιλείου, Μπλάνης 1, Ρομπόπουλος 3, Ζώρζος, Τακάτα 3, Κοντονής 1, Μπερτόλης 2, Μητράκης, Δαλαμπέκης, Μακαντάνης.

ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Ντόσκας): Καρακούρος, Μιμίδης  1, Παππάς, Γιαϊτσίνοβιτς, Χαλατζιάν 4, Καρακάσης 3, Κανδιόγλου, Τζώρτζης, Παζαΐτης 1, Χατζηστεφάνου 1, Βέκκος 1, Γαβαλάς Ι. 1, Γιανναράς, Αμπαζης.

Διαιτητές: Μοίραλης, Μπουδραμής

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός