Πρεμιέρα των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών, το ερχόμενο Σάββατο (8/10) με το ακόλουθο πρόγραμμα αγώνων.

Α1 ΑΝΔΡΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*13.45  Δημοτικό Χαλανδρίου ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Κώστας Βασιλείου)

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

*15.00  Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Νίκος Μπουδραμής, Μιχάλης Μπιράκης)

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

*16.00  «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα        ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΑΕΚ (Χρήστος Κουρτίδης, Ανδρέας Κατσώνης)

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

*19.00  Δημοτικό Νέας Σμύρνης         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*15.30  Εθνικό Χανίων            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Κώστας Κυράνης)

Αλυτάρχης: Ιάκωβος Κουμής

Παρατηρητής: Γιάννης Χατζηαναστασίου

*16.00  ΝΟΒ / Λαιμός  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΟΚ DOMUS ERGO (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από το KOE TV

*16.30  Δημοτικό Περιστερίου ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*18.00  Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου  ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Γρηγόρης Σπανούδης)

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

*14.00  «Αντώνης Πεπανός»  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΕΚ (Στέφανος Βόσικας, Γιώργος Θωμάς)

Αλυτάρχης: Φίλιππος Αντίοχος

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*15.00  Ποσειδώνιο     ΠΑΟΚ – ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ (Αλέξανδρος Χατζηγούλας, Γιώργος Αγγελίδης)

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

*16.30  Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Νίκος Μπουδραμής, Αιγέας Παντελής)

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

*17.30  «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα        ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ναταλία Μαρκοπούλου, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

*18.00  Δημοτικό Περιστερίου ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Στεφανάκης)

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*18.00  Δημοτικό Νέας Πολιτείας        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Φάνης Ποσποτίκης, Χρήστος Κυράνης)

Αλυτάρχης: Πασχάλης Σταμούλης

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Πηγή: koe.org.gr