Ο ΝΟ Πατρών νίκησε στο τοπικό ντέρμπι τη συμπολίτισσά του ΝΕ Πατρών με 11-9, για τη 13η αγωνιστική του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της  Α2 Ανδρών και εξασφάλισε την 4η προνομιούχο θέση που την οδηγεί στους Ομίλους Ανόδου της Β’ φάσης.

Στον Α’ Όμιλο ο Ηλυσιακός κέρδισε εύκολα 10-2 τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης και πέρασε 2ος στη βαθμολογία, καθώς εκμεταλλεύτηκε την ήττα του Μίλωνα από τον Παναθηναϊκό (4-16), ενώ νίκησαν ΓΣ Ηλιούπολης και ΑΕ Χαϊδαρίου, είναι ισόβαθμοι (με τον ΓΣΗ να ευνοείται στη ισοβαθμία) και διεκδικούν μέχρι την τελευταία αγωνιστική την είσοδο στους Ομίλους Ανόδου.

Αναλυτικά τα αποτελέσμστα και τα στοιχεία σε όλα τα παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΟΦΗ 14-7. Οκτάλεπτα: 5-0, 3-3, 2-1, 4-3. ΑΕ Χαϊδαρίου: Γκότσης Γ. 4, Ρονζίνο 3, Γιαβαρίδης 3, Οικονομόπουλος 1, Καλής 1, Κουρτίδης 1, Μπουρνάζος 1. ΟΦΗ: Βολτυράκης 2, Μανιουδάκης 2, Βασιλάκης 2, Γιγουρτάκης 1.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 9-10.Οκτάλεπτα: 1-2, 3-2, 1-5, 4-1. ΝΟ Ρεθύμνου: Παναγιωτάκης 4, Χατζάκης 2, Σταυρουλάκης 1, Χανδάνος 1, Ασουμανάκης 1. ΓΣ Ηλιούπολης: Φλώρος Αν. 3, Βυθούλκας Κ. 2, Μπενέας 2, Κοντονής Δ. 1, Γκιουρτζίδης 1, Κοντονής Αν. 1.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ 10-2. Οκτάλεπτα: 3-0, 3-0, 2-2, 2-0. Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 1, Χάλαρης 2, Παναγούλης 1, Παλιός 4, Τούμπουρος 1, Γκιτσάκης 1. Δελφίνια  Μεταμόρφωσης: Καστανάκης 1, Μερκουριάδης Π. 1.

ΜΙΛΩΝ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 4-16.Οκτάλεπτα: 0-5, 0-3, 1-4, 3-4. Μίλων: Μανώλης 1, Αμπατζόγλου 2, Οικονομίδης 1. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Παπαδημητρίου 1, Κουρλιάφτης 3, Πανταζόπουλος 7, Γκαράνης 1, Μπερτόλης 3, Δευτεραίος 1.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 5-10.Οκτάλεπτα: 1-2, 1-2, 2-4, 1-2. Νηρέας Γέρακα: Παπαδόπουλος Γρ. 2, Παπαδόπουλος Π. 2, Λουπάκης 1. Πανιώνιος: Ζουρίδης 1, Δημακόπουλος 1, Καρακάσης 3, Αλεβίζος 1, Βέκκος 2, Γεωργακόπουλος 1, Γαβαλάς Γ. 1. Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα, αποβλήθηκε χωρίς αντικατάσταση στο 0.14 πριν από τη λήξη της 3ης περιόδου ο Αλεβίζος του Πανιωνίου (για 4 λεπτά έπαιξε με παίκτη παραπάνω ο Γέρακας, αλλά δεν κατάφερε να αλλάξει τα δεδομένα)

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 9-11.Οκτάλεπτα: 3-3, 3-3, 1-3, 2-2. ΝΕ Πατρών: Δουρίδας 3, Καρύδης 2, Αντίοχος 2, Γκίρης – Κανελλόπουλος 1, Τουλγαρίδης 1. ΝΟ Πατρών: Κανελλόπουλος Β. 4, Κωνσταντακόπουλος 3, Πασσάς 2, Πολλάτος 1, Ανδρικόπουλος 1.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΡΗΣ 4-5. Οκτάλεπτα: 0-0, 0-3, 1-0, 3-2. ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ: Μεταξιώτης 1, Δανιήλ 1, Γλουμής 2. ΑΡΗΣ: Παπαθεοδώρου 1, Μουστεράκης 2, Μίχας 1, Σιώπκας 1.

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ 11-7.Οκτάλεπτα: 1-1, 3-3, 4-1, 3-2. ΟΥΚ Βόλου: Χαμίτης 3, Παπαβασιλείου 2, Ζακυνθινός 2, Στεργίου 2, Μάρκου 1, Ανδρής 1. ΠΑΣ Φοίβος: Ταβακόπουλος 3, Τζίμας 2, Τρουμπούκης 2.

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ (13 αγ.):

1.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  187-59   36  (12 αγ.)

2. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ    117-98   26

3.ΜΙΛΩΝ               114-113   24

4.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  104-114   20

………………………………………………

5.ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ    118-100   20

6.ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ  80-131   11

7.ΟΦΗ               76-115   6  (12 αγ.)

8.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   87-147   3

Σ.Σ.:: Εκκρεμεί η απόφαση του Αθλητικού Δικαστή για τον αγώνα ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΦΗ.

Επόμενη αγωνιστική (14η και τελευταία), 11 και 12/5: 11/5: ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΗΛΥΣΙΑΣΚΟΣ, 12/5: ΟΦΗ – ΜΙΛΩΝ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΥ (13 αγ.):

1.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ       138-62   34  (12 αγ.)

2.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ  123-88   30

3.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ  120-89   29

4.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ       116-99   18

……………………………………………

5.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ       123-113   15

6.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ      102-97   13

7.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ      82-134   10

8.ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ    59-183  0  (12 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμεί η απόφαση του Αθλητικού Δικαστή για τον αγώνα ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ.

Επόμενη αγωνιστική (14η και τελευταία: 12/5): ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ.

Facebook Comments