Τάκης Δήμου στο Aquafeed24: «Το παιχνίδι άλλαξε μετά το ημίχρονο»

Ο «επτάσφαιρος» Τάκης Δήμου μιλά στο Aquafeed24 για το παιχνίδι με τον Υδραϊκό!

Με μία πολύ μεγάλη νίκη και τους τρεις βαθμούς έφυγε από τον Άλιμο το απόγευμα του Σαββάτου ο Πανιώνιος, νικώντας τον Υδραϊκό με 12-11 στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Α1 των ανδρών. Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό, άξιο παρακολούθησης και με τεράστιες ανατροπές! Στο ξεκίνημα της πρώτης περιόδου ο Πανιώνιος προηγούνταν, στη λήξη της είχαμε ισοπαλία 3-3 και στο ημίχρονο ο Υδραϊκός μπήκε μπροστά με 6-4! Οι «κυανέρυθροι» απέκτησαν προβάδισμα 9-8 στην τρίτη περίοδο, και παρ’ ότι ο Υδραϊκός δεν τα παράτησε, ο Πανιώνιος δεν επέτρεψε σε κανένα σημείο της τελευταίας περιόδου να μειωθεί η διαφορά λιγότερο από ένα γκολ, παίρνοντας τελικά τη νίκη.

Πρωταγωνιστής της ομάδας του Κώστα Δήμου στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ήταν σίγουρα ο Τάκης Δήμου, ο οποίος σημείωσε τα επτά από τα δώδεκα γκολ της ομάδας του, βάζοντας συνέχεια τον Πανιώνιο μπροστά στο σκορ και όντας ασταμάτητος στην περιφέρεια και την κόντρα. Ο 21χρονος περιφερειακός έκανε δηλώσεις αποκλειστικά στο Aquafeed24 για το συγκεκριμένο παιχνίδι και τη νίκη της ομάδας του.

Αναλυτικά τι δήλωσε:

«Ήταν, αν όχι η σημαντικότερη, μία από τις σημαντικότερες νίκες της ομάδας μας. Θεωρώ πως το παιχνίδι άλλαξε τελείως μετά το δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα ξεκίνησε το ημίχρονο με εντελώς διαφορετική νοοτροπία, με καινούργια ενέργεια, με διάθεση και κολύμπι. Παίξαμε καλύτερη άμυνα και βρήκαμε λύσεις και στην επίθεση και έτσι καταφέραμε και κερδίσαμε».