Σταθερά αήττητη η Βουλιαγμένη – Το πάλεψε ο Υδραϊκός!

Πάλεψε πολύ ο Υδραϊκός στον Λαιμό, αλλά η Βουλιαγμένη επέβαλε το ρυθμό της!

Μόνη πρώτη βρίσκεται η Βουλιαγμένη αυτή τη στιγμή στον Β’ όμιλο του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 ανδρών, κάνοντας το 7/7 με σκορ 11-6 υπέρ του Υδραϊκού στο Λαιμό!

Με την ασφυκτική άμυνα πρες να παίζεται σε όλο το παιχνίδι και τον Κώστα Γκιουβέτση να δίνει (όπως συνηθίζει) τις επιθετικές λύσεις, σημειώνοντας πέντε γκολ, η ομάδα του Χέρβο Κόλιανιν βρέθηκε να προηγείται με 5-2 στο ημίχρονο και έφτασε να πάρει μέχρι και προβάδισμα έξι γκολ (9-3) στην τρίτη περίοδο, πριν ο Αλβέρτης με ωραία ενέργεια στο δεύτερο δοκάρι μειώσει σε 9-4, 11 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη της περιόδου. Παρ’ όλα αυτά, η ομάδα του Μάκη Βολτυράκη, η οποία αγωνιζόταν χωρίς τον Κώστα Κοκκινάκη και τον Άγγελο Φώσκολο, καθώς απώτεροι αντιμετώπιζαν προβλήματα με τον κορωνοϊό, προέβαλε αντίσταση στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να ισοφαρίσει μία φορά με τον Γιάνκοβιτς στην πρώτη περίοδο και έπειτα να μειώσει στη δεύτερη στο ένα γκολ με τον Χατζηγούλα, απ’ όπου και έπειτα κράτησε τη διαφορά στα τρία γκολ μέχρι το ημίχρονο και έπαιξε δυνατή άμυνα σε όλο το παιχνίδι, παρά το προβάδισμα της Βουλιαγμένης. Έτσι, οι «μπέμπηδες» παραμένουν αήττητοι στον όμιλο, έχοντας πλέον 21 βαθμούς, ενώ η ομάδα του νησιού βρίσκεται στην 4η θέση, έχοντας 12 βαθμούς.

Η διακύμανση των γκολ:

1η περίοδος: 1-0 Σκουμπάκης (2:30), 1-1 Γιάνκοβιτς (2:00), 2-1 Γκιουβέτσης (0:45), 3-1 Γκιουβέτσης (0:03)

2η περίοδος: 3-2 Χατζηγούλας (7:18), 4-2 Σκουμπάκης (4:06), 5-2 Αλαφραγκής (1:04)

3η περίοδος: 5-3 Άντζιτς (7:06), 6-3 Γκιουβέτσης (3:17), 7-3 Γκιουβέτσης (2:19), 8-3 Γκιουβέτσης (1:14), 9-3 Λόζινα (0:28), 9-4 Αλβέρτης (0:11)

4η περίοδος: 10-4 Καλογερόπουλος (7:22), 11-4 Μυλωνάκης (5:17), 11-5 Πρέκας (4:11), 11-6 Γιάνκοβιτς (2:09)

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ 11-6

Οκτάλεπτα: 3-1, 2-1, 4-2, 2-2.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Χέρβο Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης 1, Αλαφραγκής 1, Γκιουβέτσης 5, Λεγάκης, Πάπαριτς, Λόζινα 1, Καλογερόπουλος 1, Χαλυβόπουλος Αρ., Καπότσης, Κουρούβανης, Σκουμπάκης 2, Ανδρεάδης, Καστρινάκης Ν., Καστρινάκης Αθ.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Παζαΐτης, Θαλασσινός, Πρέκας 1, Αλμύρας, Μπλάνης, Γιάνκοβιτς 2, Άντζιτς 1, Χατζηγούλας 1, Αλβέρτης 1, Παρτσόγλου 1, Τζόκας, Βαλαβάνης