Ο ΝΟ Βουλιαγμένης, ο Παναθηναϊκός και η ΝΕ Πατρών είναι οι τρεις πρώτες ομάδες που σφράγισαν και τυπικά την πρόκριση στη Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών, καθώς ολοκληρώθηκαν το βράδυ του Σαββάτου (11/1) οι αγώνες του Ομίλου Πάτρας της Α’ φάσης της διοργάνωσης στον οποίο μετείχαν.

Στους άλλους Ομίλους οι αγώνες και οι μάχες για την πρόκριση συνεχίζονται (με κάποιες ομάδες να έχουν ξεχωρίσει) και για όλους, εκτός από έναν, ολοκληρώνονται αύριο Κυριακή (12/1). Θα εκκρεμούν μόνο αυτοί του Ομίλου Κρήτης (έχουν γίνει μόνο δύο χθες και προχθές), που θα ολοκληρωθούν το επόμενο Σαββατοκύριακο (18-19/1).

Θυμίζουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα πάρουν την τελευταία θέση στην τελική βαθμολογία σε καθέναν από τους επτά Ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Φαλήρου):

Νηρέας Γέρακα – ΑΕΚ 14-8, ΝΟ Χίου – Τρίαινα Βούλας 26-5, Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 8-4, ΑΕΚ – ΝΟ Χίου 9-19.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Χίου 6 (2 αγ.), 2. Παλαιό Φάληρο 6 (2 αγ.), 3. Νηρέας Γέρακα 6 (3 αγ.), 4. Τρίαινα Βούλας 0 (2 αγ.), 5. ΑΕΚ 0 (3 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Ηλιούπολης):

Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 17-4, ΠΕΚΕΒ – Εθνικός Πειραιά 2-21, Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός 19-12, ΓΣ Ηλιούπολης – ΠΕΚΕΒ 18-9.

Η Βαθμολογία: 1. Απόλλων Σμύρνης 6 (2 αγ.), 2. Ηλυσιακός 6 (3 αγ.), 3. Εθνικός Πειραιά 3 (2 αγ.), 4. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (3 αγ.), 5. ΠΕΚΕΒ 0 (2 αγ.).

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Μίλων – Ιωνικός 12-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Χαλανδρίου 12-4, ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 16-6, Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου 3-15.

Η Βαθμολογία: 1. ΓΣ Περιστερίου 6 (2 αγ.), 2. ΑΕ Χαϊδαρίου 6 (2 αγ.), 3. Μίλων 6 (3 αγ.), 4. Νηρέας Χαλανδρίου 0 (2 αγ.), 5. Ιωνικός 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΑΠΣ Οξυγόνο – Πανσερραϊκός 11-17, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 2-25, ΟΦΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 26-9, Πανσερραϊκός – Πύρρος Ιωαννίνων 19-9.

Η Βαθμολογία): 1. ΠΑΟΚ 6 (2 αγ.), 2. ΟΦΘ 6 (2 αγ.), 3. Πανσερραϊκός 6 (3 αγ.), 4. Πύρρος Ιωαννίνων 0 (2 αγ.), 5. ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (2 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

ΠΑΣ Φοίβος – ΟΥΚ Βόλου 4-15, Νηρέας Λαμίας – Ολυμπιακός 3-13.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός 9-3, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 13-4, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-17, ΝΟ Ναυπλίου – Παναθηναϊκός 8-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. Παναθηναϊκός 6

3. ΝΕ Πατρών 3

…………………………….

4. ΝΟ Ναυπλίου 0

Η Ειδική Προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων της Α’ φάσης Νέων Ανδρών ΕΔΩ.

Πηγή: KOE

Facebook Comments