Μετά το Παδικό πρωτάθλημα που μπαίνει σήμερα (25/6) στις ράγες της αγωνιστικής επανεκκίνησης της αγωνιστικής δράσης στα αθλήματα της ΚΟΕ, από αύριο (26/6) σειρά παίρνουν τα πρωταθλήματα Α’ και Β’ Εθνικής Γυναικών, καθώς και της Α1 Εθνικής Ανδρών, διαδοχικά.

Γίνεται έτσι πράξη ο αγωνιστικός επανασχεδιασμός της Ομοσπονδίας που, με ιδιαίτερη φροντίδα και τηρώντας όλες τις απαιτούμενες διαδικασίες και οδηγίες των αρμοδίων φορέων, υλοποιείται βήμα, βήμα.

Στην Α’ Εθνική Γυναικών, το πρωτάθλημα συνεχίζεται από την 2η αγωνιστική της Γ’ Φάσης και μόνο για τις θέσεις 1-5, ενώ θα ολοκληρωθεί με τον Τελικό των πλέι οφ ανάμεσα στην 1η και 2η ομάδα της κατάταξης. Από την Κατηγορία, δεν υποβιβάζεται καμία ομάδα.

Στην Β’ Εθνική Γυναικών, το πρωτάθλημα συνεχίζεται με τις 2 πρώτες ομάδες των 4 Ομίλων του Α’ Γύρου της Α’ Φάσης, που σχηματίζουν δύο (2) νέους Ομίλους (Νότου, Βορρά) από τους οποίους οι 2 πρώτες ομάδες θα αγωνιστούν στο F4 της διοργάνωσης (η 1η αενέρχεται στην Α’ Γυναικών).

Στην Α1 Εθνική Ανδρών, το πρωτάθλημα συνεχίζεται από την 19η αγωνιστική (εκκρεμεί και ένας αγώνας της 18ης). Για τα πλέι οφ, έχει ζητηθεί η γνώμη των 8 πρώτων σωματείων στην τωρινή κατάταξη του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων, τις προσεχείς ημέρες, που θα διεξάγονται χωρίς θεατές και με βάση το Υγειονομικό Πρωτόκολλο που έχει εγκρίνει η ΓΓΑ:

Α’ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Παρασκευή, 26/6, 2η αγωνιστική

*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Μιχάλης Μπιράκης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, ΑΝΟΓ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χρήστος Κουρτίδης, Ναταλία Μαρκοπούλου

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

Ρεπό: Νηρέας Χαλανδρίου

Κυριακή, 28/6, 3η αγωνιστική

*Εθνικό Πειραιά 11.00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Νίκος Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

*Λαιμός, ΝΟΒ 21.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Ρεπό: Ολυμπιακός

Τρίτη, 30/6, 4η αγωνιστική

*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*”Αντώνης Δημητρόπουλος” 21.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Γιώργος Θωμάς)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Ρεπό: Εθνικός

Η 5η αγωνιστική στις 2/7 και ο Τελικός των πλέι οφ 4, 5 και (αν χρειαστεί) 7 Ιουλίου

Η Βαθμολογία του Ομίλου:

  1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ          9
  2. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6
  3. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ      2
  4. ΕΘΝΙΚΟΣ               1
  5. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.         0

    Σημείωση: Εκκρεμεί απόφαση του Αθλητικού Δικαστή για τον αγώνα ΑΝΟΓ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Β’ Φάση)

    ΣΚΟΡΕΡ

    54 Τριχά (ΝΗΡΕΑΣ), 46 Κοντογιάννη (ΑΝΟΓ), 33 Μαμόγλου (ΑΝΟΓ), 32 Καρυπίδου Μελ. (ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ), 30 Κούμπρα (ΕΘΝΙΚΟΣ), 28 Ζοφώλη Β. (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ), 26 Ξενάκη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Έμερσον Χάουτον (ΕΘΝΙΚΟΣ) 25 Λογοθέτη (ΕΘΝΙΚΟΣ), Μπιτσάκου (ΝΕΠ)

    Η Ειδική προκήρυξη ΕΔΩ

    Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

    ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΚ, Ιωνικός Νίκαιας, Τρίτων Αμαρουσίου, Ηλυσιακός

    Σάββατο, 27/6

    *Δημοτικό Ιλίσιο 12.30 ΑΕΚ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Ανδρέας Κατσώνης)

    Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

    *Δημοτικό Ιλίσιο 14.00 ΤΡΙΤΩΝ – ΙΩΝΙΚΟΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Ανδρέας Κατσώνης)

    Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

    *Δημοτικό Ιλίσιο 19.30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Γιώργος Στεφανάκης)

    *Δημοτικό Ιλίσιο 21.00 ΙΩΝΙΚΟΣ – ΑΕΚ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Γιώργος Στεφανάκης)

    Κυριακή, 28/6

    *Δημοτικό Ιλίσιο 11.30 ΤΡΙΤΩΝ – ΑΕΚ (Ηλίας Δαμιανάκης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

    Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

    *Δημοτικό Ιλίσιο 13.00 ΙΩΝΙΚΟΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

    Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

    ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ, ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου

    Σάββατο, 27/6

    *Ποσειδώνιο 19.00 ΠΑΟΚ – ΑΡΗΣ (Γρηγόρης Σπανούδης, Άγις Καρούλης)

    Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

    *Εθνικό Βόλου 20.30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΟΕΑΝΑ ΒΟΛΟΥ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

    Κυριακή, 28/6

    *Ποσειδώνιο 12.00 ΑΡΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Γρηγόρης Σπανούδης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

    Παρατηρητής: Άλκης Καρούλης

    *Ποσειδώνιο 13.30 ΟΕΑΝΑ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΟΚ (Γρηγόρης Σπανούδης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

    Παρατηρητής: Άλκης Καρούλης

    *Ποσειδώνιο 19.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΟΚ (Γρηγόρης Σπανούδης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

    Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

    *Ποσειδώνιο 20.30 ΑΡΗΣ – ΟΕΑΝΑ ΒΟΛΟΥ (Γρηγόρης Σπανούδης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

    Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

    Η Τελική Φάση, 4 και 5 Ιουλίου

    Η Ειδική προκήρυξη ΕΔΩ

    Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

    19η αγωνιστική

    Σάββατο, 27/6

    *Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 15.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΥΔΡΑϊΚΟΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

    Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

    *Εθνικό Πειραιά 18.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

    Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

    Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ERT Sports

    *Δημοτικό Γουδή 20.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Νίκος Μπουδραμής, Ναταλία Μαρκοπούλου)

    Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

    Δευτέρα, 29/6

    *Δημοτικό Γουδή 20.00 ΠΑΟΚ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Μπουδραμής, Ανδρέας Κατσώνης)

    Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

    *Δημοτικό Νέας Σμύρνης 20.30 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Γιώργος Κραβαρίτης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

    Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

    Δεν γίνεται το παιχνίδι ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ (0-5 ά.α), μετά τη δήλωση του πρώτου (μηδενισμός και μείον ένας βαθμός) ότι δεν θα αγωνιστεί στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος

    Τρίτη, 30/6

    18η αγωνιστική

    *Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 19.30 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΠΑΟΚ (Ηλίας Δαμιανάκης, Στέλιος Μικεδάκης)

    Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

    Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    Ομάδες                Αγ Ν Ισ. Ήττ. Τέρμ.    Βαθμοί

    1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ    18  17 1   0      310-105 52

    2.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ 18  15 2   1      222-123 47

    3.ΥΔΡΑΪΚΟΣ         18  13 2   3      208-173 41

    4.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.   18  13 1   4     198-150 40

    5.ΕΘΝΙΚΟΣ          18   8  2  8      136-169 26

    6.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 18  8  0  10     144-175 24

    …………………………………………………………………………………………………………..

    7.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 17 8  0  9      165-171 24

    8.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ      18  6  2  10     150-157 20

    9.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ      18  5  2  13     158-220 15

    10.ΠΑΟΚ             17  4  0  13     143-180 12

    11.ΝΟ ΧΙΟΥ         18  3  0  15     118-211 9

    12.ΠΑΟ               18  2  0  16     132-250 6

    Επόμενη αγωνιστική (1/7): Απόλλων Σμύρνης – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Υδραϊκός – Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου, Εθνικός – Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΠΑΟΚ

    ΣΚΟΡΕΡ

    69 Μοσκόφ (ΑΠΟΛΛΩΝ), 52 Γούνας (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Όμπερτ (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), 51 Γκιουβέτσης (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), 48 Ίρβιγκ (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), 38 Γενηδουνιάς (ΟΛΥΜΠΊΑΚΟΣ), 37 Μπάσιτς (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), 34 Κάκαρης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 33 Αργυρόπουλος – Κανακάκης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 32 Τρούλος (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ)

    Η Ειδική προκήρυξη ΕΔΩ

    Πηγή: Koe.org.gr

Facebook Comments