Σεφτέ για τον Παναθηναϊκό στην Α1 Ανδρών!

by Γιώργος Χρήστου

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 Ανδρών πέτυχε ο Παναθηναϊκός καθώς επικράτησε με 14-10 του ΝΟ Χανίων για την 3η αγωνιστική του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος που διεξήχθη στο κολυμβητήριο του Γουδή. Από την πλευρά τους οι Κρητικοί υπέστησαν την τρίτη τους ήττα σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Παναθηναϊκός – ΝΟ Χανίων 14-10

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 4-3 στο πρώτο οκτάλεπτο και εν συνεχεία ανέβασε την διαφορά τρία τέρματα (7-4) στο ημίχρονο. Η συνέχεια ήταν ανάλογη για το συγκρότημα του Δημήτρη Μάζη στην τρίτη περίοδο αφού εκτόξευσε το δείκτη της διαφοράς στα έξι γκολ (11-5) και έφτασε στην τελική επικράτηση. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Στίβενσον με έξι τέρματα, ενώ από δύο πρόσθεσαν οι Νικολαΐδης, Χατζηγούλας, Αγκόρτσας και Αλβέρτης.

Τα οκτάλεπτα: 4-3, 3-1, 4-1, 3-5

Παναθηναϊκός (Δημήτρης Μάζης): Ριστίσεβιτς, Δευτεραίος, Κανδανολέων 1, Ζερβουδάκης, Νικολαΐδης 2, Στίβενσον 3, Μπραΐμης, Σγουρίδης 1, Χατζηγούλας 2, Δερμιτζάκης 1, Αγκόρτσας 2, Αλβέρτης 2, Κρατημένος, Χωματάς, Γαβριήλ

NO Xανίων ANEK LINES (Μανούσος Βιζυράκης): Λεβεντάκης, Μαραγκουδάκης, Μπιτσάκης, Παζαΐτης 2, Παππάς, Μπατάκης 2, Αποστολάκης, Χαριτάκης 1, Μητράκης 1, Γκουσάροβ 3, Τσιστράκης 1, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης