Πρώτη νίκη για τον Παναθηναϊκό στο ΣΕΔΥ απέναντι στο ΝΟ Χανίων!

Την πρώτη του νίκη πέτυχε ο Παναθηναϊκός στο τουρνουά του ΣΕΔΥ, απέναντι στο ΝΟ Χανίων επικρατώντας με 8-6.

Η ομάδα του Δημήτρη Μάζη μπήκε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι και ξεκίνησε με «ελαφρύ» προβάδισμα, το οποίο και επέκτεινε στο δεύτερο οκτάλεπτο μη δεχόμενος μάλιστα γκολ για 16 περίπου λεπτά, πηγαίνοντας στο ημίχρονο προηγούμενη με 4-1. Η συνέχεια ήταν ανάλογη με το «Τριφύλλι» να φτάνει τη διαφορά στη μέγιστη τιμή της (5 γκολ) με το 7-2 από τον Δευτεραίο. Στη συνέχεια το σύνολο του Μάνθου Βουλγαράκη πίεσε, κλείνοντας την «ψαλίδα» της διαφοράς, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να αναστρέψει την κατάσταση. Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Σολεϊμάνιπακ με 3 τέρματα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 8-6

Τα οκτάλεπτα: 1-1, 3-0, 3-2, 1-3

Παναθηναϊκός (Δημήτρης Μάζης): Ριστίτσεβιτς, Τζελάτης, Ζερβουδάκης 1, Σιαμάς Γ., Δευτεραιος 1, Σιαμάς Χ. 1, Άτζιτς 1, Σγουρίδης, Χατζηγούλας 1, Δερμιτζάκης, Σιαμάς Π. 2, Αλβέρτης 1, Κρατημένος, Χωματάς.

ΝΟ Χανιών (Μάνθος Βουλγαράκης): Κούμης, Γράσσος, Πολύζος, Μητράκης 1, Αγιωργούσης, Μπατάκης, Νικολαΐδης 1, Ντα Σίλβα 1, Σολεϊμάνιπακ 3, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης, Τζανακάκης, Μαραγκουδάκης

Διαιτητές: Μπιράκης, Δασκαλοπούλου