85
Πρώτη σεζόν, πρώτο πρωτάθλημα για τον Βαγγέλη Πάτερο στην Ολλανδία!
Ο Έλληνας προπονητής κλείνει τη φετινή σεζόν ως πρωταθλητής Ολλανδίας, καθώς η Ουτρέχτη κατάφερε να κατακτήσει το χρυσό μετάλλιο επί της ZVL με 2-0 νίκες στη σειρά των τελικών!
Το νεανικό ρόστερ της Ουτρέχτης κατάφερε να ξεπεράσει τις προσδοκίες και να πετύχει μια υπέρβαση, με την οποία διατηρήθηκε η καλή παράδοση της ομάδας τα τελευταία έτη στο ολλανδικό πρωτάθλημα!
Στη σειρά των τελικών η Ουτρέχτη πήρε δύο νίκες επί της ZVL με 9-5 και 8-5.
![](https://aquafeed24.com/wp-content/uploads/2019/05/ger1905254434-1024x609.jpg)
25-05-2019: Waterpolo: ZVL v UZSC: Leiden
Finale play-off – Heren Eredivisie seizoen 2018-2019
L-R:
Foto: Gertjan Kooij