Με πλήρη αγωνιστική δραστηριότητα και στους 12 Ομίλους συνεχίστηκε το Σάββατο (14/1) η Α’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Κ15), καθώς ξεκίνησαν και αυτοί που δεν είχαν ανοίξει αυλαία από την Παρασκευή.

Η συντριπτική πλειοψηφία των αγώνων της συγκεκριμένης φάσης ολοκληρώνεται την Κυριακή, οπότε και θα μάθουμε τις περισσότερες ομάδες που περνούν στη Β’ φάση (να σημειώσουμε ότι δεν προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα πάρουν την τελευταία θέση στη βαθμολογία των Ομίλων):

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 5-25, Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 22-2, Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 20-2, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 4-13.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΣΚ Ροή – Μίλων 8-11, Ιωνικός – Πανιώνιος 6-14.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-19, ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΕΚ 12-7.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

Διώνη – ΑΟ Καστέλλας 6-5, ΝΟ Καλαμακίου – Τρίτων Αμαρουσίου 12-4.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 14-4, Υδραϊκός – Ολυμπιακός 6-9.

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

ΑΟ Πετρούπολης – Ηλυσιακός 8-9.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Άρης Θεσσαλονίκης 3-18, ΠΑΣ Φοίβος – ΧΑΝΘ 10-4, ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 21-3, Άρης – ΠΑΣ Φοίβος – 21-3.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΟΦΗ – Ακαδημία Ηρακλείου 8-12, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Ρεθύμνου 3-22, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 24-2, Ακαδημία Ηρακλείου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 23-2.

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

ΚΕ Κοζάνης – Ποσειδών Ληξουρίου 11-12, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 28-4, ΟΦΘ – ΚΕ Κοζάνης 25-2, Ποσειδών Ληξουρίου – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-24.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

ΝΟΘΑ Καβάλας – Πανσερραϊκός 17-16, ΝΟ Αλεξανδρούπολης – Νέος Ηρακλής 3-26.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Άργης Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 8-10, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 9-21, ΝΕ Πατρών – Άργης Καλαμάτας 18-9, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 13-3.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 0-23, Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 2-28, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 15-3, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 24-1.

Δείτε τα αποτελέσματα της Παρασκευής ΕΔΩ.

Η Ειδική προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων (Κ15) ΕΔΩ.

Πηγή: koe.org.gr