Ο ΝΟ Βουλιαγμένης, μετά την πρόκρισή του στη φάση των ομίλων του Champions League πόλο Ανδρών, συμπλήρωσε εκείνον του Ολυμπιακού – Δείτε τις ομάδες που συνθέτουν τους Ομίλους και θα αγωνιστούν για τα εισιτήρια του Final-8, αλλά και το πρόγραμμα της διοργάνωσης

Ολοκληρώθηκε και ο Γ´ Προκριματικός Γύρος του Champions League στο πόλο Ανδρών και συμπληρώθηκαν οι δύο Όμιλοι της φάσης των “16” της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, από τους οποίους θα προκύψουν οι ομάδες του Final-8.

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης προκρίθηκε και προστέθηκε στον Α’ Όμιλο, του Ολυμπιακού, μαζί με την κροατική Γιαντράν Σπλιτ, ενώ στον άλλον (Β’) προστέθηκαν η Όρβοσι, η οποία απέκλεισε τον Πανιώνιο και η ιταλική Μπρέσια.

Για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των Ομίλων, λοιπόν, σύμφωνα με το ήδη διαμορφωμένο πρόγραμμα, ο Ολυμπιακός θα υποδεχτεί την κάτοχο του τίτλου ιταλική Προ Ρέκο στις 15/11 και η Βουλιαγμένη θα παίξει εκτός έδρας με τη σερβική Ραντνίτσκι.

Αναλυτικά:

ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΙΛΟΙ ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGUE:

A’ ΟΜΙΛΟΣ:

  • Προ Ρέκο
  • Μπαρτσελονέτα
  • Ανόβερο
  • Ραντνίτσκι
  • Ντιναμό Τιφλίδας
  • Ολυμπιακός
  • ΝΟ Βουλιαγμένης
  • Γιαντράν Σπλιτ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

  • Νόβι Μπέογκραντ
  • Φερεντσβάρος
  • Μαρσέιγ
  • Σαμπαντέλ
  • Σπαντάου
  • Όρβοσι
  • Μπρέσια

Το πρόγραμμα του Α’ Γύρου του Α’ Ομίλου όπου ανήκουν οι δύο ελληνικές ομάδες:

1η αγωνιστική (15/11):

  • Ολυμπιακός – Προ Ρέκο
  • Ραντνίτσκι – Βουλιαγμένη
  • Ντινάμο Τιφλίδας – Μπαρτσελονέτα
  • Ανόβερο – Γιαντράν Σπλιτ

2η αγωνιστική (29/11):

  • Ντινάμο Τιφλίδας – Ολυμπιακός
  • Ραντνίτσκι – Ανόβερο
  • Γιαντράν Σπλιτ – Προ Ρέκο
  • Βουλιαγμένη – Μπαρτσελονέτα

3η αγωνιστική (13/12):

  • Γιαντράν Σπλιτ – Ολυμπιακός
  • Μπαρτσελονέτα – Ανόβερο
  • Βουλιαγμένη – Ντινάμο Τιφλίδας
  • Προ Ρέκο – Ραντνίτσκι

4η αγωνιστική (20/12):

  • Άνοβερο – Ολυμπιακός
  • Γιαντράν Σπλιτ – Ντινάμο Τιφλίδας
  • Μπαρτσελονέτα – Ραντνίτσκι
  • Προ Ρέκο – Βουλιαγμένη

5η αγωνιστική (10/1):

  • Ολυμπιακός – Μπαρτσελονέτα
  • Βουλιαγμένη – Γιαντράν Σπλιτ
  • Ανόβερο – Προ Ρέκο
  • Ραντνίτσκι – Ντινάμο Τιφλίδας

6η αγωνιστική (24/1):

  • Ολυμπιακός – Βουλιαγμένη
  • Μπαρτσελονέτα – Προ Ρέκο
  • Ντινάμο Τιφλίδας – Ανόβερο
  • Γιαντράν Σπλιτ – Ραντνίτσκι

7η αγωνιστική (7/2):

  • Ολυμπιακός – Ραντνίτσκι
  • Ντινάμο Τιφλίδας – Προ Ρέκο
  • Ανόβερο – Βουλιαγμένη
  • Γιαντράν Σπλιτ – Μπαρτσελονέτα