Ολοκληρώθηκαν με επιτυχία, στο κλειστό καταδυτήριο του ΟΑΚΑ, το Κύπελλο Άνοιξης στις Καταδύσεις, για τις Κατηγορίες Β’ Γ’, Δ’ και η Ημερίδα Κατηγοριών Α’, ΟΠΕΝ και Ε’ (προαγωνιστικά).

Οι αγώνες, αποτέλεσαν κριτήριο επιλογής για τους Βαλκανικούς αγώνες Νέων και το Μεσογειακό Κύπελλο (Β’, Γ’ Δ’ Κατηγορίες), καθώς επίσης και για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων (Β’ Κατηγορία).

Πολυνίκης αναδείχθηκε ο Ναυτικός Όμιλος του Βόλου, καθώς σημείωσε 8 πρώτες θέσεις στους αγώνες.

Αναλυτικά οι αγώνες στο Κύπελλο Άνοιξης:

1μ Τραμπολίνο Δ’ Αγόρια:

  1. Καπνόπουλος Παναγιώτης (ΠΑΟ)  181.05
  2. Καλλόνης Γεώργιος (ΗΡΑΚΛΗΣ)  124.95
  3. Λύρας Παναγιώτης (5 ΚΥΚΛΟΙ)  115.30

3μ Τραμπολίνο Δ’Αγόρια:

  1. Καπνόπουλος Παναγιώτης (ΠΑΟ)  173.75
  2. Καλλόνης Γεώργιος (ΗΡΑΚΛΗΣ)  152.35
  3. Κοτζαγιάννης Σπυρίδων (5 ΚΥΚΛΟΙ)  110.85

5μ Σταθερός Βατήρας Δ’ Αγόρια:

  1. Καπνόπουλος Παναγιώτης (ΠΑΟ)  143.90
  2. Μέτζος Δημήτριος (5 ΚΥΚΛΟΙ)  86.35

1μ Τραμπολίνο Γ’ Αγόρια:

  1. Μήτρου Γρηγόριος (ΝΟΒΑ)  252.00
  2. Κωνσταντινίδης Βασίλειος (ΠΑΟ)  197.00
  3. Παπαδημητρίου Κωνσταντίνος (ΑΡΓΩ)  192.65

3μ Τραμπολίνο Γ’ Αγόρια:

  1. Μήτρου Γρηγόριος (ΝΟΒΑ)  301.85
  2. Σιφναίος Σταύρος (5 ΚΥΚΛΟΙ)  240.05
  3. Κωνσταντινίδης Βασίλειος (ΠΑΟ)  236.75

5μ + 7,5μ Σταθερός Βατήρας Γ’ Αγόρια:

  1. Παπαδημητρίου Κωνσταντίνος (ΑΡΓΩ)  247.60
  2. Κωνσταντινίδης Βασίλειος (ΠΑΟ)  210.35
  3. Ανουσάκης Αλέξανδρος (ΠΑΟ)  181.55

1μ Τραμπολίνο Β’ Αγόρια:

  1. Μήτρου Γρηγόριος (ΝΟΒΑ)  297.25
  2. Γλυνός Δημήτριος (ΑΡΓΩ)  243.50
  3. Παπαδημητρίου Κωνσταντίνος (ΑΡΓΩ)  242.50

3μ Τραμπολίνο Β’ Αγόρια:

  1. Μήτρου Γρηγόριος (ΝΟΒΑ)  343.00
  2. Κωνσταντινίδης Βασίλειος (ΠΑΟ)  273.90
  3. Σιφναίος Σταύρος (5 ΚΥΚΛΟΙ)  261.60

5μ + 7,5μ + 10μ Σταθερός Βατήρας Β’ Αγόρια:

  1. Σιφναίος Σταύρος (5 ΚΥΚΛΟΙ)  240.05
  2. Ιωάννου Ελευθέριος (ΝΟΒΑ)  220.10
  3. Γλυνός Δημήτριος (ΑΡΓΩ)  201.35

1μ Τραμπολίνο Δ’ Κορίτσια:

  1. Ζούκα-Μπαντούρη Αλεξάνδρα (ΠΑΟ)  146.20
  2. Καρακώστα Ιωάννα-Στυλιανή (5 ΚΥΚΛΟΙ)  123.35
  3. Οκουόσα Ευαγγελία (ΑΡΓΩ)  114.80

3μ Τραμπολίνο Δ’ Κορίτσια:

  1. Καρακώστα Ιωάννα-Στυλιανή (5 ΚΥΚΛΟΙ)  159.55
  2. Ζούκα-Μπαντούρη Αλεξάνδρα (ΠΑΟ)  139.30
  3. Οκουόσα Ευαγγελία (ΑΡΓΩ)  129.50

5μ Σταθερός Βατήρας Δ’ Κορίτσια:

  1. Οκουόσα Ευαγγελία (ΑΡΓΩ)  112.50
  2. Ζούκα-Μπαντούρη Αλεξάνδρα (ΠΑΟ)  109.25
  3. Μπόμπου Αικατερίνη (5 ΚΥΚΚΛΟΙ)  94.95

1μ Τραμπολίνο Γ’ Κορίτσια:

  1. Χαλέμου Σταυρούλα (ΝΟΒΑ)  215.20
  2. Μοναχά Σιμώνη (ΗΡΑΚΛΗΣ)  179.90
  3. Τσοκανάκη Ιωάννα (ΝΟΒΑ)  174.80

3μ Τραμπολίνο Γ’ Κορίτσια:

  1. Χαλέμου Σταυρούλα (ΝΟΒΑ)  259.00
  2. Γιαννοπούλου Μαργαρίτα (ΑΡΓΩ)  222.10
  3. Μοναχά Σιμώνη (ΗΡΑΚΛΗΣ)  196.85

5μ + 7,5μ Σταθερός Βατήρας Γ’ Κορίτσια:

  1. Χαλέμου Σταυρούλα (ΝΟΒΑ)  233.65
  2. Γιαννοπούλου Μαργαρίτα (ΑΡΓΩ)  200.60
  3. Δήμου Μελίνα (ΠΑΟ)  141.75

1μ Τραμπολίνο Β’ Κορίτσια:

  1. Γεωργοπούλου Αγγελική-Λυδία (ΑΡΓΩ)  264.15
  2. Σαχήνη Άννα-Μαρία (ΠΑΟ)  218.90
  3. Μπλούνα Ζέρβα Εμμανουέλα (ΠΑΟ)  206.60

3μ Τραμπολίνο Β’ Κορίτσια:

  1. Γεωργοπούλου Αγγελική-Λυδία (ΑΡΓΩ)  298.30
  2. Χαλέμου Σταυρούλα (ΝΟΒΑ)   280.10
  3. Μέλιου Μυρσίνη (ΝΟΒΑ)  264.90

5μ + 7,5μ + 10μ Σταθερός Βατήρας Β’ Κορίτσια:

  1. Χαλέμου Σταυρούλα (ΝΟΒΑ)  280.40
  2. Γεωργοπούλου Αγγελική-Λυδία (ΑΡΓΩ)  277.75
  3. Γιαννοπούλου Μαργαρίτα (ΑΡΓΩ)  187.00

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Ημερίδας:

1μ Τραμπολίνο Ε’ Αγόρια:

  1. Κοτζαγιάννης Σπυρίδων (5 ΚΥΚΛΟΙ)  78.40
  2. Πίνης Δημήτριος (ΠΑΟ)  78.20
  3. Καρατζόγλου Θεμιστοκλής (ΑΣΤΕΡΙΑ ΘΕΣ.)  76.90

3μ Τραμπολίνο Ε’ Αγόρια:

  1. Χιζανόγλου Εμμανουήλ (ΗΡΑΚΛΗΣ)  83.60
  2. Κοτζαγιάννης Σπυρίδων (5 ΚΥΚΛΟΙ)  68.15
  3. Ξιφτίδης Νικόλαος (5 ΚΥΚΛΟΙ)  50.55

1μ Τραμπολίνο Ε’ Κορίτσια:

  1. Μαλακασιώτη Ελένη-Σοφία (ΝΟΒΑ)  67.50
  2. Αναγνώστου Ειρήνη (ΑΡΓΩ)  66.75
  3. Φραγκοπούλου Μαρίλια (5 ΚΥΚΛΟΙ)  58.00

3μ Τραμπολίνο Α’ Αγόρια:

  1. Τσιρίκος Αθανάσιος (ΝΟΒΑ)  510.20
  2. Αυθίνος Θεόφιλος (ΑΡΓΩ)  460.20
  3. Λαλιώτης Κωνσταντίνος (ΝΟΒΑ)  379.75

3μ Τραμπολίνο Α’ Κορίτσια:

  1. Αθανασάκη Μαριάννα (ΑΡΓΩ)  252.45
  2. Σαπλαμίδου Νεκταρία (ΑΣΤΕΡΙΑ ΘΕΣ.)  223.60

7,5μ + 10μ Σταθερός Βατήρας Α’ Αγόρια:

  1. Αυθίνος Θεόφιλος (ΑΡΓΩ)  466.80

7,5μ + 10μ Σταθερός Βατήρας Α’ Κορίτσια:

  1. Ευθυμίου Μελήτη (ΑΡΓΩ)  344.70

3μ Τραμπολίνο ΟΠΕΝ Ανρών:

  1. Μόλβαλης Νικόλαος (ΠΑΟ)  361.55
  2. Αυθίνος Θεόφιλος (ΑΡΓΩ)  360.20
  3. Τσιρίκος Αθανάσιος (ΝΟΒΑ) 326.15

 Τραμπολίνο ΟΠΕΝ Γυναικών:

  1. Αθανασάκη Μαριάννα (ΑΡΓΩ)  165.80

10μ Σταθερός Βατήρας ΟΠΕΝ Ανδρών:

  1. Μόλβαλης Νικόλαος (ΠΑΟ)  392.65
  2. Τσιρίκος Αθανάσιος (ΝΟΒΑ)  345.80

Μετά το τέλος των αγώνων, ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Πέτρος Φυρίγος, δήλωσε: “Το διήμερο ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία για τους δύο αγώνες, όπου είχαμε μεγάλη συμμετοχή αθλητών και αθλητριών με πολύ καλές επιδόσεις. Ήταν οι τελευταίοι αγώνες του Α’ κύκλου για το 2019, εκκρεμεί το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (23-25/5) στον Β’ κύκλο των αγώνων, από όπου θα προκύψει και η ομάδα που θα μας εκπροσωπήσει στους Βαλκανικούς και Μεσογειακούς Αγώνες Νέων/Νεανίδων, καθώς και το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα”.

 

Πηγή: KOE

Facebook Comments