Πόλο, Α1 γυναικών: Νικητής ο ΠΑΟΚ στο ντέρμπι των Δικεφάλων!

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α1 γυναικών, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 9-10 της ΑΕΚ στην Αργυρούπολη, σε ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

by Κώστας Παππάς

Πολύ ωραίο παιχνίδι έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στο κολυμβητήριο της Αργυρουπολης, εκεί όπου ΑΕΚ και ΠΑΟΚ αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α1 πόλο γυναικών, με μεγάλο νικητή του ντέρμπι τους φιλοξενούμενους με 9-10. Παρόλο που η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι (4-1 πρώτο οκτάλεπτο), στην συνέχεια ο ΠΑΟΚ ισορρόπησε και με πολύ καλή δεύτερη και τρίτη περίοδο, πήρε κεφάλι στο παιχνίδι. Η Λογοθέτη μείωσε σε 9-10 για την Ένωση 3 δευτερόλεπτα πριν την λήξη, αλλά ήταν αργά και ο ΠΑΟΚ πήρε μια πολύ σημαντική νίκη έχοντας σε καταπληκτική μέρα τις Βασιλική Καριπίδου και Τζελέπη που σημείωσαν από 3 γκολ. Για την ΑΕΚ, που πάλεψε πάρα πολύ το παιχνίδι, ξεχώρισε η Αποστολίδου με 4 γκολ.

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 9-10

Τα οκτάλεπτα: 4-1, 1-3, 2-5, 2-1.