Ποδαρικό στο 2023 με πρόκριση για τον ΝΟ Βουλιαγμένης, «τετράσφαιρη» η Έμα Ράιτ στο ντεμπούτο της!

Ποδαρικό με το… «δεξί» έκανε ο Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης στο 2023, αφού υποδέχτηκε, το απόγευμα της Τετάρτης 04/01, στο κολυμβητήριο του Λαιμού τον ΠΑΟΚ για το Κύπελλο Ελλάδας, επικρατώντας 9-4.

Με φόρα φαίνεται να μπήκε στο νέο έτος η ομάδα την Κικής Λιόση, συνεχίζοντας ουσιαστικά με τους ρυθμούς που είχε και στο 2022, παίρνοντας από νωρίς το προβάδισμα και παίζοντας για ακόμη μία φορά εξαιρετική άμυνα στο ημίχρονο είχε σχεδόν «τελειώσει» την υπόθεση νικη-πρόκριση. Παράλληλα εντυπωσιακό ντεμπούτο πραγματοποίησε για τις γηπεδούχες η Έμα Ράιτ η οποία αναδείχθηκε πρώτη σκόρερ του αγώνα με τέσσερα τέρματα, στην πρώτη της εμφάνιση με το σκουφάκι του Ομίλου. Από εκείνο το σημείο και μετά οι αθλήτριες του Πάνου Βέργου ισορρόπησαν την εικόνα του παιχνιδιού, δεχόμενες μόνο δύο γκολ σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς όμως να αλλάξει κάτι σημαντικά στο παιχνίδι.

Τα οκτάλεπτα: 2-0, 5-1, 2-2, 0-1

ΝΟ Βουλιαγμένης (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 3, Γιαννοπούλου 1, Ριτζ, Ντούλη, Ράιτ 4, Στρατηδάκη, Ανδρεάδη, Μιμίδη, Αγγελίδη 1, Πάτρα, Μαρκατσέλη, Κρασσά

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Μπίκου, Πουστινίκοβα 1, Τζελέπη, Καρυπίδου Μ, Παρασκευοπούλου, Γραικού, Ακιλμπάγεβα, Φραγκιά 2, Τσιακά, Τζούρκα, Καρυπίδου Η 1.

Διαιτητές: Μαρκοπούλου, Κραβαρίτης