Με την 9η αγωνιστική συνεχίζεται αύριο (23/11) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*17.30 Ιωνικό / Χίος   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ναταλία Μαρκοπούλου, Γιώργος Στεφανάκης)

Αλυτάρχης: Οδυσσέας Μαράτσος

*19.30 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ            ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

*19.30 Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

*20.45 Δημοτικό Χαλανδρίου            ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΕΚ (Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Θωμάς)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     8          8          0          0          143-32 24

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        8          6          0          2          97-79   18

3.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 8          5          1          2          69-72   16

4.ΕΘΝΙΚΟΣ            8          4          0          4          79-87   12

5.ΑΕΚ                    8          3          0          5          56-86   9

6.ΥΔΡΑΪΚΟΣ           8          3          0          5          65-83   9

7.ΝΟ ΧΙΟΥ             7          0          1          6          69-88   4

8.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.      7          1          0          6          44-94   2

Σημείωση: Ο ΝΟ ΧΙΟΥ έχει κερδίσει άνευ αγώνα το παιχνίδι με τον ΝΗΡΕΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (5-0)

Σκόρερ

29 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 20 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 17 Κολόμβος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 16 Παπαναστασίου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Ρομπόπουλος (ΥΔΡΑΪΚΟΣ), Χαλατζιάν (ΝΟ ΧΙΟΥ)

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*15.00 Ποσειδώνιο     ΠΑΟΚ DOMUS ERGO – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ανδρέας Μοίραλης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Αλυτάρχης: Σιώης Πολυζώης

*16.00 Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου  ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Νίκος Μπουδραμής, Μιχάλης Μπιράκης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Γιάννης Μουστάκης

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

*18.00 Λαιμός / ΝΟΒ            ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας & Χατζής

*21.30 Δημοτικό Περιστερίου           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Βαθμολογία

1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ    7          7          0          0          106-55 21

-.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      7          7          0          0          111-50 21

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ          8          5          0          3          74-63   15

4.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ           8          4          0          4          78-80   12

-.ΠΑΟΚ DOMUUS ERGO   8          4          0          4          68-78   12

6.ΑΟ ΠΑΛ, ΦΑΛΗΡΟΥ       8          3          0          5          62-83   9

7.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                 8          1          0          7          56-97   3

8.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                 8          0          0          8          53-102 0

Σκόρερ

23 Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ), 20 Γιαννόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ), 18 Καρούντζος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ)

Το Σάββατο (26/11), από αναβολή (7η αγωνιστική):

*16.00 Λαιμός / ΝΟΒ            ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Απευθείας από την ΕΡΤ

Δύο παιχνίδια για την Α1 Γυναικών

Αύριο (23/11) επίσης, για την 5η και 7η αγωνιστική αντίστοιχα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, θα γίνουν τα παιχνίδια:

*21.00 Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Νίκος Μπουδραμής, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

*21.00 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ            ΑΕΚ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR (Αιγέας Παντελής, Μιχάλης Μάρκοβιτς)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

Πηγή: koe.org.gr

Photo credits: giorgioili