Πήρε άνετα το… «τρίποντο» μέσα στο Χαλάνδρι η «Ένωση»!

Διατήρησε μομέντουμ… νικητή από την 7η Αγωνιστική η ΑΕΚ και πέρασε άνετα από το Χαλάνδρι!

Συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις έως τώρα, η ομάδα της Κικής Λιόση η οποία πέρασε από το Χαλάνδρι το βράδυ της Τετάρτης 12/01, επικρατώντας 14-7 του τοπικού Νηρέα στο πλαίσιο της 8ης Αγωνιστικής της Α1 Γυναικών.

Ο «νεανικός» αλλά μαχητικός Νηρέας, πάλεψε και έμεινε κοντά στην ομάδα της Κικής Λιόση στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στο 3ο οκτάλεπτο οι κιτρινόμαυρες δημιούργησαν μια καλή διαφορά, ενώ στην τελευταία περίοδο του παιχνιδιού οι δυο αντίπαλοι ανταγωνίστηκαν σκληρά (επιμέρους 3-3).

Καταιγιστική και με μεγάλη έμφαση στο σκοράρισμα, η «Ένωση» αξιοποίησε σχεδόν όλο της το ρόστερ, φτάνοντας με την σημερινή της νίκη, τους 16 βαθμούς στο Πρωτάθλημα και μαζί την 2η θέση της κατάταξης, αφήνοντας ωστόσο πίσω τον Νηρέα Χαλανδρίου, ο οποίος δεν έχει ακόμα αποκομίσει βαθμό. Όσον αφορά το σκοράρισμα, υπήρχε… «ποικιλία» από πλευράς ΑΕΚ, με τις Πασκάλε και Τσιμάρα Ευδοκία να σημειώνουν από 3 γκολ, ενώ η Πηνελόπη Κόλλια πέτυχε 4 εντυπωσιακά τέρματα για τον Νηρέα.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΕΚ 7-14

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 2-4, 1-5, 3-3

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Νίκος Καραμάνης): Πουλοπούλου, Δασκαλάκη, Παπαφιλίπου, Γιαμπασάκου 1, Κονταλέξη, Κόλλια 4, Μπινιάρη, Κωνσταντοπούλου 2, Ρουσάκη, Κατσιάνου, Κακλή, Ψικάκου, Αρβανιτάκη, Στασινού, Καραχάλιου

ΑΕΚ (Κική Λιόση): Τσουρή, Πασκάλε 3, Κάσσαρη 1, Λούδη Αν., Γαβαλά, Μαστρόκαλου 1, Μιχαηλίδου, Στρατηδάκη 2, Κώτσια 2, Τσιμάρα Ευφ., Τσιμάρα Ευδ. 3,  Γροζοπούλου, Μπεκρή, Κοβάσεβιτς 2, Ζαχαρίου