Α2 Ανδρών: Πέρασε από το Χαλάνδρι και έκανε το 4/4 ο ΝΟΛ!

Με σπασμένα τα φρένα συνεχίζει ο ΝΟ Λάρισας καθώς επικράτησε με 18-13 του Νηρέα Χαλανδρίου για την 4η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Α2 Ανδρών. Το σύνολο του Δημήτρη Μπλάνα πέτυχε την τέταρτη του νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους τρεις βαθμούς και στη προτελευταία θέση του ομίλου.

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Λάρισας 13-18

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι χέρι αλλά ο ΝΟ Λάρισας πήγε προηγούμενος στο πρώτο οκτάλεπτο με βραχεία κεφαλή (4-3), ενώ στη συνέχεια ανέβασε την διαφορά στα δύο τέρματα (9-7) στο ημίχρονο. Οι Λαρισαίοι διατήρησαν σταθερά το προβάδισμα που διεύρυναν στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασαν στη τελική επικράτηση. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Πατούνας που σημείωσε τέσσερα τέρματα, ενώ από τρία πρόσθεσαν οι Στεργίου και Παπαδόπουλος. Από πλευράς γηπεδούχων ο Σιάρκος πέτυχε τρία τέρματα.

Τα οκτάλεπτα: 3-4, 4-5, 3-4, 3-5

Νηρέας Χαλανδρίου (Γιώργος Κατσαούνης): Κακλής, Κονταλέξης 2, Κροκίδας 2, Οκονομόπουλος 2, Γάτος, Βονδικάκης, Κοκκωνάκης, Γιακουμάτος 1, Τραυλός 2, Σιάρκος 3, Γαλανός, Μπίζιος 1, Χρυσανθόπουλος

ΝΟ Λαρίσας (Δημήτρης Μπλάνας): Νουλάς, Δανιήλ Χρ., Γκανάτσιος Δημ. 2, Στεργίου 3., Δανιήλ Αθ. 1, Νικηφορίδης, Παπαδόπουλος Τ. 3, Παράσχος Μ. 1, Χατζής, Μερκουριάδης Α. 2, Πατούνας 4, Τσούτσας Ιασ., Τσούτσας Χρ., Μότσιας Θ. 2, Κόκκινος