Πάτησε «γκάζι» στο δεύτερο ημίχρονο και πέρασε από το Περιστέρι ο Ολυμπιακός

Με επιμέρους σκορ 6-0 στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός πάτησε «γκάζι» και πέρασε από την έδρα του αξιόμαχου ΓΣ Περιστερίου. Το σύνολο του Χέρβο Κόλιανιν επικράτησε με 12-5 του ΓΣΠ για την 13η αγωνιστική του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος στο κολυμβητήριο της Χωράφας. Οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν το 13/13 και έφτασαν τους 39 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Περιστερίου παρέμεινε στη τρίτη θέση με 22 βαθμούς.

ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός 5-12

Σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο με τον Ολυμπιακό να έχει οριακό προβάδισμα του ενός τέρματος (6-5) κόντρα στο ΓΣ Περιστερίου, το σύνολο του Χέρβο Κόλιανιν ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και με ένα επιμέρους σκορ 6-0 διεύρυνε τη διαφορά παίρνοντας μια ακόμη νίκη στο ελληνικό πρωτάθλημα. Πρώτος σκόρερ για τον Ολυμπιακό ήταν ο Κωνσταντίνος Γενηδουνιάς που σημείωσε τέσσερα τέρματα.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 3-3, 0-2, 0-4

ΓΣ Περιστερίου (Κώστας Λούδης): Αμαγνώστου, Μπιτσάκος Χρ., Παπαδημητρίου, Πρέκας 1, Χρυσοσπάθης 1, Κουκουμάκης, Άντζιτς, Καρούντζος, Φώσκολος 2, Μπεριστιάνος 1, Τοράκης, Μπιτσάκος Ανδρ., Χόλαντ, Μαστρογιαννάκος, Αλευρίδης

Ολυμπιακός (Χέρβο Κόλιανιν): Ζερδεβάς, Λιαντζίρης, Βάμος 1, Γενηδουνιάς 4, Φουντούλης 2, Γούβης, Δερβίσης 1, Μπούσλιε, Αλαφραγκής 1, Δήμου, Νικολαΐδης 1, Παπαναστασίου, Δαμίγος, Γκίλλας 2