Παράσταση για έναν ρόλο στη Γλυφάδα – Προβάδισμα για Πλέι Οφ ο ΑΝΟΓ! (VID)

Στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της σεζόν ο ΑΝΟΓ κατάφερε να πραγματοποιήσει φοβερή εμφάνιση και να μετατρέψει το μεγάλο ντέρμπι με τον Υδραϊκό σε παράσταση για έναν ρόλο!

Η ομάδα του Δημήτρη Μάζη ήταν εξαιρετική και δεν άφησε εξ αρχής κανένα περιθώριο στους παίκτες του Δημήτρη Κραβαρίτη.

Ο ΑΝΟΓ έκανε, με αυτόν τον τρόπο, σημαντικό βήμα για τα Πλέι Οφ καθώς έφτασε τους 32 βαθμούς και προσπέρασε τον Υδραϊκό που έμεινε στους 30.

Ο ΑΝΟΓ παίζει εκτός έδρας με τα Χανιά την τελευταία αγωνιστική και ο Υδραϊκός υποδέχεται το Π.Φάληρο!

ΑΝΟΓ – Υδραϊκός 14-4

Οι γηπεδούχοι τα έκαναν όλα σωστά και οι φιλοξενούμενοι ήταν εκτός αγώνα, με τον ΑΝΟΓ να προηγείται 7-1 μετά το πρώτο ημίχρονο και 9-3 στο τέλος της τρίτης.

Λίγα πράγματα άλλαξαν έως το φινάλε, με τον ΑΝΟΓ να πανηγυρίζει μια μεγάλη νίκη.

To 1-0 σημείωσε στο ξεκίνημα ο Γιαννόπουλος, ενώ ο Νίκος Παπασηφάκης έκανε το 2-0 στη συνέχεια.

Ο ΑΝΟΓ του Δημήτρη Μάζη είχε μπει με το μάτι να γυαλίζει και ο Νίκος Παπανικολάου έκανε το 3-0.

Με σόλο του Μάριου Χατζηγούλα ξεκίνησε η δεύτερη περίοδος, με τον περιφερειακό του ΑΝΟΓ να κάνει το σκορ 5-0 με δύο προσωπικά γκολ.

Το πρώτο γκολ του Υδραϊκού ήρθε με τον Κώστα Κοκκινάκη, με την ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη να μειώνει σε 5-1.

Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι έκαναν το 6-1 με τον Γρηγόρη Γιαννόπουλο στο 3:25 πριν τη λήξη του αγώνα και διατήρησαν το ευρύ προβάδισμα.

O ίδιος παίκτης ανέβασε τη διαφορά στο 7-1 (!) υπέρ του ΑΝΟΓ, με την ομάδα του Μάζη να δείχνει σε εξαιρετική κατάσταση.

Σε εκείνο το σημείο ο Κωνσταντίνος Φλέγκας έπιασε πέναλτι του Νίκου Παπανικολάου και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε.

Στο ξεκίνημα της 3ης περιόδου ο Ίρβινγκ μείωσε σε 7-2 για τον Υδραϊκό, ο οποίος βρισκόταν πολύ μακριά στο σκορ.

Έπειτα, Μπλάνης και Φωτόπουλος αποβλήθηκαν από κοινού, ενώ ο Παπανικολάου με εξαιρετικό γκολ από το φουνταριστό έκανε το 8-2 υπέρ του ΑΝΟΓ.

Ο νεαρός αθλητής με νέο φοβερό γκολ έγραψε το 9-2 (!) υπέρ της Γλυφάδας, με το ντέρμπι να γίνεται παράσταση για έναν ρόλο!

Το 9-3 για τον Υδραϊκό έγραψε ο Χονδροκούκης σε παίκτη παραπάνω.

Με γκολ του Τρας στο ξεκίνημα του 4ου οκταλέπτου ο ΑΝΟΓ πλέον κλείδωνε τη νίκη, με το 10-3 να είναι γεγονός.

Το 11-3 σημείωσε ο Χρήστος Κουτσιαλής, ενώ μείωσε ο Ίρβινγκ σε 11-4 στη συνέχεια.

Στο 3:36 ο νεαρός Περόπουλος έγραψε το 12-4 για τον ΑΝΟΓ.

Με νέο γκολ, ο Παπανικολάου έκανε το 13-4 στο 2:32.

Το 14-4 έκανε ξανά ο Περόπουλος λίγο πριν το φινάλε.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ 14-4.

Οκτάλεπτα: 3-0, 4-1, 2-2, 5-1.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τρας 1, Περόπουλος 2, Κουτσιαλής 1, Μπραΐμης, Φωτόπουλος, Γιαννόπουλος 2, Αλβέρτης, Χατζηγούλας 2, Παπασηφάκης 2, Παπανικολάου Ν. 4, Γαλάνης, Σαλτέρης, Γέμελος, Χαλυβόπουλος Ιπ.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Καζάζης, Μιτελούδης, Κοκκινάκης 1, Πρέκας, Καλαργυρός, Μπλάνης, Χονδροκούκης 1, Αργυρόπουλος Κ., Στελλάτος, Τσαχειλίδης 1, Ίρβινγκ 1, Μάντης, Ρουμάνης.

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος, Κωνσταντινίδης