Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σάββατο (22/10) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*13.45 Δημοτικό Χαλανδρίου            ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ανδρέας Κατσώνης, Στέφανος Βόσικας)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

*16.00 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα         ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ναταλία Μαρκοπούλου, Γιώργος Θωμάς)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

*16.30 Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΕΚ (Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*17.00 Δημοτικό Γουδή         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     2          2          0          0          33-8     6

-.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2          2          0          0          21-11   6

3.ΑΕΚ                   2          1          0          1          13-11   3

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        2          1          0          1          23-22   3

-.ΕΘΝΙΚΟΣ            2          1          0          1          18-19   3

-.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.      2          1          0          1          9-16     3

7.ΝΟ ΧΙΟΥ            2          0          0          2          14-29   0

8.ΥΔΡΑΪΚΟΣ          2          0          0          2          13-28   0

Σκόρερ

7 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 5 Κολόμβος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Πανταζόπουλος (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ), Σγουρίδης (ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ), 4 Χαλατζιάν  (ΝΟ ΧΙΟΥ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*15.00 Ποσειδώνιο     ΠΑΟΚ DOMUS ERGO – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

*16.00 ΝΟΒ / Λαιμός ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

*16.30 Δημοτικό Περιστερίου           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μιχάλης Μπιράκης, Ηλίας Δαμιανάκης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

*18.00 Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου  ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από το KOE TV

Βαθμολογία

1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ    2          2          0          0          25-14   6

-.ΑΟ ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟΥ       2          2          0          0          22-18   6

3.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ           1          1          0          0          13-5     3

-.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ           2          1          0          1          16-12   3

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ            1          1          0          0          9-8       3

6.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                 2          0          0          2          12-20   0

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                  2          0          0          2          15-24   0

8.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO     2          0          0          2          13-24   0

Σκόρερ

7 Τοτ (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ), 6 Καρούντζος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ), 5 Γαρδίκας (ΑΠΟΛΛΩΝ), Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ DOMUS ERGO), Χαριτάκης (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ)