Ολοκληρώθηκε το τρίτο PANDA TOURNAMENT «Ιάσονας Πανταζής» – Νικητής ο ΝΟ Χανίων!

Μία υπέροχη γιορτή για τον αθλητισμό, μία διοργάνωση που γέμισε με παιδικά χαμόγελα από τους νεαρούς αθλητές που συμμετείχαν σε αυτό ολοκληρώθηκε απόλυτη επιτυχία. Φυσικά μιλάμε για το τρίτο τουρνουά μίνι παίδων PANDA TOURNAMENT «Ιάσονας Πανταζής» που διεξήχθη στο κολυμβητήριο του Παλαιού Φαλήρου το τριήμερο 2-4 Δεκεμβρίου με τη συμμετοχή οκτώ ομάδων.

Την τελευταία μέρα του τουρνουά, είχε σειρά μεταξύ άλλων και η τελική φάση με το παιχνίδι που έριξε την αυλαία να είναι ο μεγάλος τελικός ανάμεσα στον ΝΟ Χανίων και τον ΑΝΟ Γλυφάδας με νικήτρια την ομάδα της Κρήτης με τελικό σκορ 12-8. Την τρίτη θέση κατέκτησε ο Παναθηναϊκός που επικράτησε του ΑΟ Παλαιού Φαλήρου με 10-6 στον μικρό τελικό.

Στην παρακάτω φωτογραφία θα δείτε όλα τα αποτελέσματα της τελικής φάσης:

Πέραν της τελικής κατάταξης, πολυτιμότερος παίκτης της διοργάνωσης αναδείχθηκε ο αθλητής του ΓΣ Περιστερίου Κωνσταντίνος Λίτινας, ενώ πολυτιμότερος τερματοφύλακας ο Ανδρέας Γλυνιαδάκης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων.

Στο «Ρέστειο» κολυμβητήριο παρευρέθηκε μεταξύ άλλων για να παρακολουθήσει το τουρνουά από κοντά πλήθος αθλητών αλλά και ο πρόεδρος της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Κυριάκος Γιαννόπουλος.