Όλα ανοιχτά στον Όμιλο της Βουλιαγμένης – Ισοπαλία με την Γιάντραν

Δεύτερη ισοπαλία για την ομάδα της Βουλιαγμένης, στην Β’ Φάση των Προκριματικών του Champions League κόντρα στην Γιάντραν Νόβι με το ματς να λήγει 11-11 το απόγευμα του Σαββάτου 09/10 στην 2η Αγωνιστική της ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

Η πρόκριση του ΝΟΒ αποτελεί πλέον σύνθετη υπόθεση, με το αποτέλεσμα να εξαρτάται από το ματς της Σαβόνα με την Σόλνοκ (Σάββατο 09/10 19:00), το παιχνίδι της Γιάντραν με την Σαβόνα (Κυριακή 10/10 10:00) αλλά και από τον τελευταίο και σημαντικό αγώνα της Βουλιαγμένης, την Κυριακή 10/10 με την Σόλνοκ (12:00 ώρα Ελλάδος).

Οι παίκτες του Χέρβο Κόλιανιν είχαν «το πάνω χέρι» κόντρα στην ομάδα του Μαυροβουνίου στο 1ο ημίχρονο, το οποίο έληξε 6-4 υπέρ του ΝΟΒ, ωστόσο η ανατροπή από την Γιάντραν ήρθε στο 3ο και 4ο οκτάλεπτο. Μάλιστα, οι Μαυροβούνιοι κατάφεραν να περάσουν και μπροστά στο σκορ στα 05:19 πριν την λήξη του αγώνα με 10-9 και στην συνέχεια με 11-9 (03:24). Ωστόσο το γκολ του Τρούλου στα 02:19 για την μείωση του 11-10 και το εύστοχο σουτ του Μυλωνάκη σε παίκτη παραπάνω για το 11-11, ένα λεπτό πριν το τέλος του ματς, έκλεψαν την νίκη από την Γιάντραν. Να σημειωθεί ότι στην διάρκεια του παιχνιδιού, ο ΝΟΒ μέτρησε τρεις σημαντικές απώλειες λόγω ποινών, τον Αλαφραγκή, τον Κουρουβάνη και τον Σκουμπάκη, οι οποίοι σίγουρα έπαιζαν καθοριστικό ρόλο στην πορεία της ομάδας προς την νίκη.

ΓΙΑΝΤΡΑΝ ΝΟΒΙ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 11-11

Τα οκτάλεπτα: 2-5, 2-1, 4-3, 3-2

ΓΙΑΝΤΡΑΝ ΝΟΒΙ (Πέταρ Ραντάνοβιτς): Ντούροβιτς, Βούγισιτς, Βουκούροβιτς, Ομπράντοβιτς 1, Βούγιοβιτς 2, Ράντοβιτς Β., Μούρισιτς, Γαρντάσεβιτς 3, Σλάντοβιτς, Ράντοβιτς 2, Καράι 1, Πέτκοβιτς 2, Ράντοβιτς Ιλ.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Χέρβο Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης 2, Αλαφραγκής, Γκιουβέτσης, Τρούλος 1, Πάπαριτς 1, Λόζινα 2, Καλογερόπουλος 1, Καστρινάκης, Καπότσης 3, Κουρουβάνης, Σκουμπάκης 1, Ανδρεάδης