Πηγή: koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (23/10), στα γραφεία της ΚΟΕ με τηλεδιάσκεψη, οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, Μίνι Παίδων και Μίνι Κορασίδων, με τα οποία και ολοκληρώνεται η αγωνιστική περίοδος 2019-20.

Με τα 3 αυτά πρωταθλήματα, η Ομοσπονδία, κλείνει με απόλυτη επιτυχία τον κύκλο της περυσινής αγωνιστικής περιόδου, μέσα σε εξαιρετικά αντίξοες συνθήκες που έχει προκαλέσει ο κορωνοϊός (covid 19), τηρώντας το Υγειονομικό Πρωτόκολλο, αλλά και με γνώμονα το οικοδόμημα των αθλημάτων της να σταθεί όρθιο, με τη συνέχιση των αγωνιστικών δράσεων για τα σωματεία και τους αθλητές τους.

Αναλυτικά:

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

Οι 4 Όμιλοι:

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ηρακλής, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Ποσειδών Ορεστιάδας, ΚΕ Κοζάνης, Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΠΑΤΡΩΝ: Νηρέας Πάτρας, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Πρέβεζας, Άργης Καλαμάτας

ΑΘΗΝΩΝ: ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΥΣ Ρόδου, ΚΟ Πεντέλης, ΑΟ Καστέλας

ΒΟΛΟΥ: ΝΟ Ιτέας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας, ΑΝΟ Αργυρούπολης

Οι αγώνες της Α’ Φάσης θα διεξαχθούν το τριήμερο 27-29 Νοεμβρίου και της Τελικής, όπου προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο), 11-13 Δεκεμβρίου.

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ Φάση)

Οι 9 Όμιλοι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Πετρούπολης, ΓΣ Περιστερίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Νηρέας Χαλανδρίου, Παναθηναϊκός, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Γέρακα, ΑΕ Κερατσινίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Καλαμακίου, ΣΚ Ροή, ΑΝΟ Αργυρούπολης

Προκρίνονται 2 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Υδραϊκός, Μίλων, Εθνικός, ΓΣ Ηλιούπολης

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας, Άρης Θεσσαλονίκης, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης

Προκρίνονται 2 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΒΟΛΟΥ: ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΠΑΤΡΩΝ: ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Οι αγώνες της Β’ Φάσης 20-22 Νοεμβρίου. Στη συνέχεια οι 22 ομάδες που θα προκριθούν θα αγωνιστούν στην Γ’ Φάση (4-6 Δεκεμβρίου), ενώ η Τελική Φάση του πρωταθλήματος είναι προγραμματισμένη να γίνει 18-20 Δεκεμβρίου.

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Οι 5 Όμιλοι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: ΓΣ Περιστερίου, ΓΣ Ηλιούπολης, Ηλυσιακός, ΑΟ Καστέλας

Προκρίνονται 2 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Λαμίας, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΕ Πατρών

Προκρίνεται μία (1) ομάδα

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΠΑΟΚ

Προκρίνεται μία (1) ομάδα

ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ρεθύμνου, Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων

Προκερίνονται 2 ομάδες

Οι αγώνες της Προκριματικής φάσης 27-29 Νοεμβρίου και της Τελικής (8 ομάδες), 11-13 Δεκεμβρίου

Facebook Comments