Ο ΑΝΟΓ κέρδισε το ντέρμπι – Η τερματοφύλακας Καρύτσα γκολ από το ένα τέρμα στο άλλο!

Πολύ όμορφο παιχνίδι στο «Α. Δημητρόπουλος» ανάμεσα σε ΑΝΟΓ και Νηρέα Χαλανδρίου για την 3η αγωνιστική της Β’ φάσης του πρωταθλήματος της Α’ γυναικών!

Αρκετές όμορφες φάσεις, έντονη δόση τακτικής και εναλλαγές στο σκορ συνέθεσαν την εικόνα του ντέρμπι, με τον ΑΝΟΓ του Ορέστη Σαλάχα να πετυχαίνει τη δεύτερη νίκη του στη Β΄φάση, παραμένοντας αήττητος, καθώς επικράτησε 15-10 της ομάδας της Ευτυχίας Καραγιάννη το απόγευμα του Σαββάτου.

Το highlight της αναμέτρησης το γκολ που σημείωσε η τερματοφύλακας, Εύα Καρύτσα, από το ένα τέρμα στο άλλο και χειροκροτήθηκε δεόντως!

Ο Νηρέας προηγήθηκε με 3-1, αλλά η Γλυφάδα επέστρεψε και γύρισε το σκορ σε 4-3. Οι παίκτριες της Ευτυχίας Καραγιάννη ήταν σειρά να απαντήσουν και έκαναν το 5-4, ο ΑΝΟΓ επίσης ανέτρεψε την κατάσταση σε 6-5 και στο ημίχρονο το σκορ ήταν 9-7. Έπειτα, ο Νηρέας άμεσα ισοφάρισε σε 9-9 στα πρώτα λεπτά του τρίτου οκταλέπτου, ωστόσο στη συνέχεια έμεινε από δυνάμεις και ο ΑΝΟΓ δέχθηκε μόλις ένα γκολ εν συνεχεία. Στις αρχές του 4ου οκταλέπτου η Φωτεινή Τριχά αποβλήθηκε με αντικατάσταση.

Κοντογιάννη και Μαμόγλου οδηγούν τον ΑΝΟΓ στο σκοράρισμα, στη Β’ φάση του πρωταθλήματος και στο εν λόγω παιχνίδι σημείωσαν 4 και 3 γκολ αντίστοιχα, ενώ για τον Νηρέα 4 τέρματα σημείωσε η νεαρή Τριχά και 3 η Βίρνα Νιαρχάκου.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ   10-15

Τα οκτάλεπτα: 4-3 , 3-6 , 2-2 , 1-4

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Λάζαρη, Παπατριανταφύλλου, Μαυρωτά, Μέμμου, Τριχά 4, Πάτερου, Τορνάρου 1, Μπόβαλη 1, Αγγελίδη, Παπαναστασίου 1, Κάσσαρη, Νιαρχάκου 3, Κοβάτσεβιτς Ν., Κανελλοπούλου, Κοβάτσεβιτς Σ.

ΑΝΟ Γλυφάδας (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου 2, Κοκκίνου, Γκίλλα, Μαμόγλου 3, Κόλλια 1, Αντωνιάδη Ε., Γρηγοροπούλου 1, Κοκκινάκη 2, Μαστρόκαλου 1, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη 4, Θωμοπούλου, Χριστοδούλου, Καρύτσα 1

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος, Ποσποτίκης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός