Ντέρμπι στον Λαιμό ανάμεσα σε ΑΝΟΓ και Πανιώνιο!

Μεγάλο παιχνίδι στο κολυμβητήριο του Λαιμού όπου ο ΑΝΟ Γλυφάδας υποδέχθηκε τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α’ γυναικών.

Η ομάδα του Ορέστη Σαλάχα έφθασε σε μια πολύ σημαντική νίκη με σκορ 13-11 έναντι του «Ιστορικού» και σιγά-σιγά θα προετοιμάζεται για τα Πλέι Οφ του πρωταθλήματος. Στο παιχνίδι δεν έλειψε η ένταση, με τον προπονητή του ΑΝΟΓ να αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα και δεν θα καθίσει στον πάγκο του επόμενου αγώνα της Γλυφάδας.

Αντίθετα, η ομάδα του Τάσου Παπαναστασίου πάλεψε το παιχνίδι, ωστόσο έμεινε στους 14.

Ο αγώνας ήταν δυνατός και οι δυο ομάδες πολύ κοντά στο σκορ καθ’όλη την διάρκεια της συνάντησης. Ο Πανιώνιος προηγήθηκε με 3-2 στο 8ο λεπτό, αλλά ο ΑΝΟΓ βρέθηκε εμπρός στο σκορ στο ημίχρονο με 6-5. Στην συνέχεια προηγήθηκε με τρία τέρματα (9-6 και 11-8), αλλά ο Πανιώνιος αντέδρασε και μείωσε σε 11-10 και 12-11 πριν η Φουντωτού πετύχει το 13ο γκολ 1.34 πριν την λήξη.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 13-11

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 4-2, 4-3, 3-3.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (προπονητής Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου 2, Α. Γκίλλα, Γιαμπασάκου, Γρηγοροπούλου 1, Κόλλια, Ε. Αντωνιάδη, Κολιτσοπούλου 1, Κοκκινάκη 1, Φουντωτού 4, Γαλιατσάτου 1, Κοντογιάννη 3, Καρύτσα, Π. Γκίλλα, Ο. Αντωνιάδη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (προπονητής Τάσος Παπαναστασίου): Τζούρκα, Σαφέτη 3, Πουστινίκοβα 4, Αποστολίδου 1, Κούβδου, Λαζάρου, Πετεινάτου, Μαλλιαρού, Δ. Παπαναστασίου 1, Δουρέκα 1, Α. Παπαναστασίου, Ζερβού 1, Βαζαίου, Μήτσου, Ξανθοπούλου.

Διαιτητές: Κραβαρίτης – Θωμάς

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας